ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13277 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 7.9. a 10.9.

0 Redakce PLAY.CZ 2.9.2009

PONDĚLNÍ STAGE – Ólafur Arnalds a Seabear z festivalu Iceland Airwaves 08

(7.9.2009; 19:00 – 20:00)

Islandský festival Iceland Airwaves je příležitostí pro zviditelnění především domácích nadějí. Na pondělní Stagei si pustíme submisivního písničkáře Ólafura Arnaldse a posléze i set Seabear, kteří vydávají na známém berlínském indie labelu Morr Music.

Málokdo by do introvertního mladého skladatele Ólafura Arnaldse řekl, že je velký milovník metalu, s kterým se poprvé prezentoval jako výkonný hudebník. Vedle této divoké a temné stránky má svojí jemnou a melancholickou tvář, kterou odhaluje pod svým občanským jménem. Venku má zatím jednu velkou desku a dvě EP střední stopáže. Vedle toho spolupracoval se Sigur Rós nebo 65daysofstatic.

To sedmičlenná partička Seabear je mimo rodný Island přeci jen známější. Před dvěma roky vydala příjemným indie folkem nadýchanou desku The Ghost That Carried Us Away, která navazuje na široký proud písničkářů, jakými jsou Bon Iver, Cat Power nebo José González.

Oba kratší sety si budete moci poslechnout na Stagei Radia Wave, v pondělí 7. září od 19 hod.

ČTVRTEČNÍ STAGE – The Subways z Southside festivalu 08 (10.9.2009; 19:00 – 20:00)

The Subways na úpatí své hudební kariéry hráli převzaté skladby a vymetali malé kluby v rodné Británii. To bylo v roce 2002 a členům kapely bylo kolem patnácti. Cestu na vrchol si museli postupně prošlapat, ale šlo to celkem rychle. Už v roce 2004 na legendárním festivalu v Glastonbury vyhráli The Subways soutěž talentů. Rok na to debutovali albem Young For Eternity a dveře do první ligy byly triem definitivně vyvráceny. Na debutu jsou slyšet vlivy grunge a kapel ze Seatleu, které jsou pro kapelu velkou inspirací. “Na koncertech nám jde o to, aby lidi tančili tak, že se jim budou kroutit nohy, řvali tak, že jim puknou plíce, a potili se, až jim sleze kůže,” říkají The Subways. Jak se jim tato bohulibá činnost daří se můžete přesvědčit záznamem z loňského festivalu Southside. Na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 10. září od 19 hod.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Praha, 2. září 2009

Poslouchejte Radio Wave online