ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13673 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 6.8.

0 Redakce PLAY.CZ 3.8.2009

Čtvrteční Stage – Dorian Concept z festivalu Sónar 2009 (6.8.2009; 19:00 – 20:00)

Dorian Concept neboli Oliver Thomas Johnson se učil od útlého věku hře na piano. V 16 se dostal blíž k elektronické produkci, která ho absolutně pohltila. Kamarád ho zaučil do softwaru na tvorbu a editaci hudby v PC a už to šlo samo.

Své věci vydal již na TrebleO nebo Earstroke Records, ale hlavně na Kindred Spirits, kde vyšel i jeho debut When planets explode. Album je směsicí IDM, broken beatu a zvukových experimentů. Jeho hudba je velmi zajímavá, plná elektronických zvuků, zároveň ale nepostrádá melodii a rytmus. Přesvědčte se sami, jak jeden z minulých účastníků workshopu Red Bull Music Academy prezentuje svoji hudbu naživo. Čtvrteční Stage na Radiu Wave vám přinese ještě nevychladlý set z letošního Sónaru, kde Dorian Concept vystoupil v rámci showcase RBMA.

Stage

čtvrtek 6.8. 19:00 – 20:00: Dorian Concept z festivalu Sónar 2009

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online