ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15224 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 31.8. a 3.9.

0 Redakce PLAY.CZ 27.8.2009

Stage (pondělí 31.8., 19:00 – 20:00) Gaslamp Killer z festivalu Sónar

Postupné mapování dubstepové DJské komunity ze záznamu BBC Radio One z prestižního festivalu Sónar pokračuje tentokrát setem kalifornského temného excentrika Gaslamp Killerem, který kombinuje tradice východního amerického pobřeží, to znamená hip-hopu a psychedelie, ve zničující směsi, která navíc obsahuje i samply brakových filmů, jazzu, rocku a pokrouceného funku.

Stage (čtvrtek 3.9., 19:00 – 20:00) Maximo Park z Benicassim festivalu 2009

Alternativní rockeři Maximo Park působí na hudební scéně od roku 2000 a hned rok po založení překvapili hudební svět upsáním se do té doby striktně elektronickému labelu WARP, kterému jsou věrni až do dnešních dnů. Jejich první album A Certain Trigger shráblo dvojitou platinu za třista tisíc prodaných desek a ani dalším dvěma deskám se nevedlo hůře. Maximo Park totiž dokáží dobře vyvážit popovou melodiku a špinavý rockový sound, který rozhrkaně poskakuje neustále vpřed. Na koncertech pak celé show vévodí z řetězu utržený frontman Paul Smith, který rád mezi písničkami komunikuje s publikem. Jak si vodil španělské auditorium na festivalu Benicassim se můžete přesvědčit ve čtvrtek od 19 hod. ve vysílání Radia Wave.

Stage

pondělí 31.8. 19:00 – 20:00: Gaslamp Killer z festivalu Sónar

čtvrtek 3.9. 19:00 – 20:00: Maximo Park z Benicassim festivalu 2009

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Praha 26. srpna 2009