ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6867 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 29.6. a 2.7.

0 Redakce PLAY.CZ 24.6.2009

Stage Radia Wave – Joan as Police Woman, Bon Iver a Conor Oberst

V 27. týdnu si na pondělní Stagi Radia Wave představíme dva kratší festivalové sety. Nejdříve se na chvíli podíváme do Irska za Joan Wasser a její partou Joan as Police Woman. Klasicky studovaná houslistka působila hlavně jako členka různých skupin a také hrála v koncertních skupinách, do kterých si ji přizvali Antony and the Johnsons a Rufus Wainwright. Na svém kontě má dvě dlouhohrající desky a v loňském roce nás oblažila svou přítomností na SázavaFestu.

Poté se virtuálně přeneseme za Justinem Vernonem alias Bonem Iverem do Francie. Justin Vernon loni vydal křehounkou debutovou desku For Emma, Forever Ago. Zpověď emocionálně pomláceného muže nahraná kdesi v chatě uprostřed zasněžených lesů, by mohla zavánět otravným bolestínským kňouráním, ale Justin Vernon coby Bon Iver všechno přetavil v neuvěřitelně silné album, které na konci roku zcela oprávněně sahalo po příčkách nejlepších desek všech příčetných i nepříčetných anket. Vy si teď exkluzivně na Radiu Wave můžete poslechnout, proč je Bon Iver tolik milovaný.

Nepropásněte další výjimečnou Stage už v pondělí 29. června s Joan as Police Woman a Bon Iver.

Stage (pondělí 29.6.) 19:00 – 20:00:

Joan as Police Woman z Electric Picnic 08, Bon Iver z Transmusicales de Rennes 08

Conor Oberst je mladý písničkář z Nebrasky, který toho ve svých 28 letech už stihl tolik, kolik jiní nestačí ani za celý život. Byl členem a spoluzakladatelem více než pěti hudebních skupin, z nichž nejznámější je indie-rocková kapela Bright Eyes. My si na Stagi Radia Wave představíme jeho současný umělecký převlek Conor Oberst, se kterým vydal kritiky výborně přijaté album For Emma, Forever Ago. Jeho set z loňského irského festivalu Electric Picnic vám přineseme ve čtvrteční podvečer jako obvykle od 19 hodin.

Stage čtvrtek (2.7.) 19:00 – 20:00:

Conor Oberst z Electric Picnic 08

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na
www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online