ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20708 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 27.7. a 30.7.

0 Redakce PLAY.CZ 23.7.2009

Stage

pondělí 27.7. 19:00 – 20:00: Mary Anne Hobbs z festivalu Sónar 09
čtvrtek 30.7. 19:00 – 20:00: Calexico z hamburského klubu Fabrik

PONDĚLNÍ STAGE – Mary Anne Hobbs z festivalu Sónar 09 (27.7.2009; 19:00 – 20:00)

Na Stage Radia Wave si tentokrát pustíme naší kolegyni z veřejnoprávního rozhlasového sektoru. Mary Anne Hobbs je 45letá DJka BBC1 a v současné době i velká propagátorka dubstepu. Kariéru nastartovala v 19 letech jako redaktorka časopisu Sounds. Poté pomohla časopis Loaded, naskočila do rozhlasového vlaku (XLM, BBC) a televizní branže, kde se věnovala začínajícímu fenoménu adrenalinových sportů. Je logické, že v osmdesátých letech byly tyto sporty svázány s rockem a metalem, ne tak v dnešní době. Před třemi roky se stala největší propagátorkou dubstepu a grimeu v její dvouhodinové show Dubstep Warz na BBC Radio1. Stojí také za dvěma zásadními kompilacemi, které shrnují její kompilace Warrior Dubs, které vyšly na prestižním vydavatelství Planet Mu. Poprvé se postavila jako DJka před clubery před dvěma roky na festivalu Sónar.

ČTVRTEČNÍ STAGE – Calexico z hamburského klubu Fabrik (30.7.2009; 19:00 – 20:00)

Není to tak dávno, co jsme vám na Stagei Radia Wave představili klidnou sílu Calexico, opulentním dvouhodinovým záznamem z Turína. Calexico svou klidnou silou už víc jak dekádu boří hranice mezi španělskou a mexickou diasporou, country vlastenectvím a indie rockovým proudem, který s sebou plaví stejně postižené spolky Yo La Tengo, Lambchop nebo Iron and Wine. Řada z vás posluchačů nám po odvysílání jejich výborného vystoupení v italském Turínu zpětně psala, že byste rádi koncert slyšeli ještě jednou. Na tuto prosbu jsme z licenčních důvodů přistoupit nemohli, ale vzhledem k tomu, že se Calexico podařilo zastihnout ještě kolegům ze severoněmecké veřejnoprávní unie v hamburském klubu Fabrik. Tak nakonec se vše v dobré obrátilo.


Stage

pondělí 27.7. 19:00 – 20:00: Mary Anne Hobbs z festivalu Sónar 09

čtvrtek 30.7. 19:00 – 20:00: Calexico z hamburského klubu Fabrik

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online