ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 22.6. a 25.6.

0 Redakce PLAY.CZ 19.6.2009

Ulrich Schnauss, Success a New Young Pony Club na Stagi Radia Wave

Pondělní Stage představí kratšími sety dva elektronické projekty. Nejdříve to bude sošný Němec Ulrich Schnauss a poté okázalejší parta Francouzů Success.

Smícháním shoegaze kytarové melancholie a IDM elektroniky se podařilo Ulrichu Schnaussovi namíchat nadpozemsky atmosférickou instrumentální hudbu. První deskou Far Away Trains Passing By příjemně překvapil širší indie elektronickou komunitu. Druhým albem A Strangely Isolated Place prorazil do širšího povědomí na obou stranách Atlantiku. Ulrich je mistrem mohutných a přitom nepodbízivých opusů, které mají nenápadný, ale o to silnější tah na bránu. Není divu, že po letech se jeho hudba začíná hustěji objevovat v reklamách renomovaných značek. Na Stagi Radia Wave uslyšíte část jeho setu z loňského irského festivalu Electric Picnic.

V druhé polovině pondělní Stage se přesuneme do Francie na loňský ročník festivalu Transmusicales de Rennes za místní sebrankou Success. Ti ve čtyřčlenné sestavě znásilnili elektropop hip-hopem ve stylu Beastie Boys. Z půlhodinového záznamu, který se nám podařilo získat je zřejmé, že to byla párty se vším všudy.

Stage (pondělí 22.6.) 19:00 – 20:00

„Zasnoubili jsme taneční muziku s popovou etikou a nechali vzniknout hudbě, která vás donutí tančit a zpívat s námi,“ holedbá se pětice New Young Pony Club z Londýna. Kapela vznikla před pěti lety a oblíbená nálepka nu-rave, kterou si přivlastňuje kdekdo, asi nejvíce sedí právě na New Young Pony Club. Mají venku jednu desku Fantastic Playroom, ale i to jim stačilo, aby objeli všechny kluby v Anglii po boku Klaxons a Lily Allen a doslova dostali na kolena celou tančící Austrálii. Jejich set z irského festivalu Electric Picnic vám přinese nejen jejich zaručené hitovky, ale také zajímavý cover PJ Harvey.

Stage čtvrtek (25.6.) 19:00 – 20:00

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na
www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online