ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7596 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave

0 Redakce PLAY.CZ 23.4.2009

PONDĚLNÍ STAGE – Diplo (27.4.2009; 19:00 – 20:00)
Brilantní DJ, žádaný producent a originální autor, to všechno je Filadelfský rodák Diplo. Jeho jméno stojí za objevem divoženky M.I.A. a další zářezy má pod nahrávkami Santogold, Spank Rock nebo Amandy Blank. Na svém kontě má dlouhohrající desku Florida a čerstvou mixovanou kompilaci Decent Work for Decent Pay. V loňském roce objel zeměkouli ve společnosti hvězdných Justice a v současné době načíná novou kapitolu své kariéry jako polovina dua Major Lazer (spolu s kamarádem producentem Switchem). Dipla na Stagi Radia Wave představíme DJským setem z francouzského festivalu Transmusicales de Rennes.

ČTVRTEČNÍ STAGE – The Breeders (30.4.2009; 19:00 – 20:00)
Divoženky The Breeders můžeme prohlásit za něžnější souputnice tlouštíků Pixies (Kim Deal je spojovacím prvkem), a součást americké ostřejší stylotvorné vlny vydavatelství 4AD z konce 80. let. Po rozpadu v polovině 90. let se dámy daly znovu dohromady a slušnou formu potvrdily dvěma alby z poslední doby. V předvečer vydání jejich nového EP Fate to Fatal si pustíme na Stagi Radia Wave záznam jejich vystoupení z loňského irského festivalu Electric Picnic.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.
Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.
Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.