ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30071 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 18.10. – We Are Scientists

0 Redakce PLAY.CZ 15.10.2010

STAGE (pondělí 18.10. / 19:00 – 20:00)
We Are Scientists z Southside festivalu 2010

Svým debutem With Love & Squalor, kterého se jen v Anglii prodalo přes sto padesát tisíc kusů, na sebe We Are Scientists před pěti lety strhli obrovskou pozornost. Americká indie-rocková kapela slaví větší úspěchy v Británii a na starém kontinentě než doma. Svědčí o tom i fakt, že jejich desky vyšly primárně v Evropě a teprve s odstupem se dostali i do jejich domoviny. Přitom kapela dělá vše pro to, aby si jich krajané všimli. Prokřižovali Spojené státy jako předkapela Kings Of Leon, přesto stát se proroky na domácí půdě jim prozatím není přáno. Letošní čtvrté album Barbara vychází na menším labelu PIAS a kapela se s ním v létě rozjela do světa. Jednou ze zastávek byl v červnu i německý Southside Festival. Záznam koncertu z hudebního svátku, který navštívilo přibližně 50 tisíc posluchačů, pořídil DASDING – veřejnoprávní rádio pro mladé, které pokrývá svým signálem Porýní a Bádensko-Würtembersko. Koncert We Are Scientists vám naservírujeme na Stagei Radia Wave v pondělí 18. října od 19 hodin.

STAGE (čtvrtek 21.10. / 19:00 – 20:00)
These Are Powers a Ampere z festivalu Creepy Teepee 2010

Po krátké odmlce se znovu podíváme do Kutné Hory a připomeneme si další účastníky letošního ročníku festivalu Creepy Teepee. Čekají nás dvě kapely, elektronické trio These Are Powers a hardcore úderka Ampere. These Are Powers od předloňské pražské zastávky konvertovali k taneční hudbě, nejlépe zdokumentované výbornou deskou All Aboard Future. Spolu s Moon Duo bylo krátké vystoupení tria pro mnohé návštěvníky festivalu vrcholem festivalu. Vystoupení These Are Powers trvající 40 minut ještě doplníme intenzivním čtvrthodinovým vystoupením extrémní hardcore-punk úderky Ampere. Její vyhraněné vystoupení přináší, troufám si tvrdit, zážitek, jaký jsme doposud na Stagei Radia Wave neslyšeli. Sety These Are Powers a Ampere vám přináší Stage Radia Wave ve čtvrtek 21. října od sedmi hodin večer.

STAGE

pondělí 18.10. / 19:00 – 20:00

We Are Scientists z Southside festivalu 2010
čtvrtek 21.10. / 19:00 – 20:00

These Are Powers a Ampere z festivalu Creepy Teepee 2010

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online