ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5507 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 17.8. a 20.8.

0 Redakce PLAY.CZ 12.8.2009

Stage (pondělí 17.8., 19:00 – 20:00) Set Bass Clef z festivalu Sónar 2009

Mezi záplavou dubstepových londýnských jezdců je Bass Clef vyčnívajícím zjevením. Do svých setů s oblibou začleňuje řadu akustických nástrojů (trombon, theremin, kravské zvonce nebo píšťalky). S tímto impulzivním rukopisem stvořil i svou debutovou desku Cannot Be Straightened, která byla hudební veřejností velmi dobře přijata. Jak mu dohromady pasují akustické nástroje s basovými linkami, ale i třeba túrujícím motorem motorky můžete zjistit na Stagei Radia Wave, která přinese jeho set ze španělského festivalu Sónar. V pondělí 17.8. od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 20.8., 19:00 – 20:00) Sleepy Sun z pražského klubu Chapeau Rouge
Sleepy Sun rozlili svoji temnou psychedelii do debutového alba Embrace, které vyšlo letos v únoru u ATP Recordings. Kapela do sebe nasákla květinovou atmosféru, hutnou psychedelii i současné lo-fi indie manýry a vykroužila podmanivé a v mlžných oparech suverénní barevné album. Nedávno se stavili na koncertu i v Praze a my jsme je stačili nejen vyzpovídat ve vysílacím studiu, ale podařilo se nám pro vás zaznamenat celý jejich koncert, který proběhl 20. května v pražském klubu Chapeau Rouge. Jeho vysílání je naplánováno na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 20.8. od 19 hodin.

Stage

pondělí 17.8. 19:00 – 20:00: Set Bass Clef z festivalu Sónar 2009

čtvrtek 20.8. 19:00 – 20:00: Sleepy Sun z pražského klubu Chapeau Rouge

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online