ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 16.8.: Hocus Pocus Soul

0 Redakce PLAY.CZ 16.8.2010

STAGE (pondělí 16.8. / 19:00 – 20:00)


Hocus Pocus Soul z Radia France – Le Mouv

Francouzi Hocus Pocus, nominovaní na francouzskou obdobu našich Andělů v urban škatulce, nejsou českému fanouškovi neznámým pojmem. Vícehlavá sebranka v loňském roce ve Studiu 104 francouzské obdoby Radia Wave – Radia France – Le Mouv – napučela do jedenáctičlenné podoby a svůj vývoj, který začíná na zaplivaném francouzském předměstích, vyvádí na ještě rafinovanější, poetický výlet. Ke směsici jazzu, slamu, world music a hip hopu přidávají Hocus Pocus ještě více soulových ingrediencí, než je u nich zvykem. Výsledkem je hravý jam, který je sice skrz naskrz „urban“, chováním a postoji je ale na hony vzdálen tradiční image machistického mainstreamového hip hopu. Čirý hudební zážitek, který musí potěšit každého milovníka dobré muziky bez žánrových omezení, vám pustíme na Radiu Wave v pondělí 16. srpna od 19 hodin.

STAGE (čtvrtek 19.8. / 19:00 – 20:00)


Fool’s Gold z festivalu Le Printemps de Bourges

Mnohohlavý kolektiv Fool’s Gold podává svědectví o tom, že Los Angeles je v současné době opravdu kypícím multikulturním střediskem. Tři roky fungující sdružení k rockovému základu postupně nalepovalo hudební vlivy z Afriky, Blízkého východu, funku, krautrocku a popu osmdesátých let, až vytvořilo jedinečnou, energií jiskřící entitu, která se nejen blýskla v loňském roce výborným debutovým albem, ale především zaujala živelnými koncerty, na kterých je spousta místa pro improvizace a splynutí s diváky. Důkazem budiž záznam z letošního dubnového festivalu Le Printemps de Bourges, odkud máme pro vás záznam do Stage Radia Wave. Fool’s Gold vás ve čtvrtek 19. srpna v šesti dlouhých ukázkách vezmou na mezikontinentální hudební výlet. Prostě prázdniny takové, jaké mají být.

STAGE

pondělí 26.7. / 19:00 – 20:00

Hocus Pocus Soul z Radia France – Le Mouv

čtvrtek 29.7. / 19:00 – 20:00

Fool’s Gold z festivalu Le Printemps de Bourges

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online