ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 14.9. a 17.9.

0 Redakce PLAY.CZ 10.9.2009

Stage (pondělí 14.9., 19:00 – 20:00) Black Rebel Motorcycle Club z festivalu Southside 08

Nebýt Marlona Branda, tak by ten film nebyl tak dobrý a tahle kapela by se jmenovala asi úplně jinak. Nebýt Petera Hayese, Roberta Levon Beena a Leaha Shapira, tak by ta kapela nebyla vůbec, protože ji tvoří právě oni a nebýt Radia Wave, tak byste si asi jen těžko mohli poslechnout záznam jejich vystoupení z festivalu Southside. Black Rebel Motorcycle Club z Radia Wave znáte! Hráli jsme vám z jejich debutu, potom z desky Howl a album Baby 81 bylo vybráno do rubriky Deska týdne. (O propadáku s názvem The Effects of 333 se radši nezmiňujeme). K popularitě v našich končinách přispělo použití jejich skladby v reklamě jednoho mobilního operátora. Jejich set z loňského festivalu Southside na vás čeká v pondělí 14. září od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 17.9., 19:00 – 20:00) Final Fantasy z festivalu Creepy Teepee 09
Startujeme sérii vlastních záznamů z festivalu Creepy Teepee, který proběhl v polovině letošních prázdnin v Kutné Hoře! Jeho atmosféru začneme pomalu představovat koncertními záznamy jednotlivých protagonistů. Jako první pán na holení se na Stagei objeví houslista a zpěvák Owen Pallett a jeho projekt Final Fantasy. Owen je příkladem hudebního akademika ověnčeného prestižními cenami, kterému čouhá z kapes tubus s diplomem a notové osnovy několika oper, ale vedle této stránky osobnosti má také druhou, která je naplno namočená v současné populární muzice. Jako výborný aranžér se podílel na nahrávkách Arcade Fire, Beirut, Grizzly Bear, ale i Pet Shop Boys a mnoha dalších. Nové album Heartland, které slibuje už dva roky, je stále v nedohlednu, ale zato posluchačský národ zásobuje neutuchající řadou nosičů kratších stopáží. Pokud vás zajímá, jak zněl jeho set na festivalu Creepy Teepee mezi zdmi Jezuitské koleje v Kutné Hoře, nalaďte si ve čtvrtek 17. září Radio Wave. Od semi večer začínáme.

Stage

pondělí 14.9. 19:00 – 20:00: Black Rebel Motorcycle Club z festivalu Southside 08

čtvrtek 17.9. 19:00 – 20:00: Final Fantasy z festivalu Creepy Teepee 09

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Praha 10. září 2009

Poslouchejte Radio Wave online