ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5417 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Rádia Wave 13. a 16.7.

0 Redakce 9.7.2009

pondělí 13.7. 19:00 – 20:00: Martyn z festivalu Sónar 09
čtvrtek 16.7.  19:00 – 20:00: Final Fantasy z klubu 007

Stage (pondělí 13.7., 19:00 – 20:00) Martyn z festivalu Sónar 09
Pracovní pondělí, i když uprostřed letních prázdnin, je třeba řádně nakopnout. Pro tuto příležitost jsme si pro vás připravili ještě teplý set dubstepového DJ Martyna z letošního ročníku španělského festivalu Sónar. Holanďan, vlastním jménem Martijn Deykers se etabloval jako drum’n’bassový jezdec, který se po přestěhování do New Yorku vrhnul na dubstep a založil si vlastní vydavatelství 3024. Na něm vydal výborné autorské album Great Lengths a zařadil se tak do absolutní světové špičky tohoto undergroundově progresivního tanečního směru. Jeho hodinový set nakopne pondělní podvečer Stage Radia Wave od 19 hodin.
 
Stage (čtvrtek 16.7., 19:00 – 20:00) Final Fantasy z klubu 007
Festival Creepy Teepee (http://gaskfest.cz) se pomalu blíží, a tak začneme protagonisty tohoto jedinečného festivalu pomalu představovat koncertními záznamy vlastní provenience. V dalším vydání pořadu Stage se tentokrát objeví skutečná lahůdka v podobě koncertu Final Fantasy, tedy projektu houslisty a zpěváka Owena Palletta! Owen je příkladem hudebního akademika ověnčeného prestižními cenami, kterému z kapes čouhá nejen tubus s diplomem a notové osnovy několika oper, ale vedle této stránky osobnosti má také druhou, která je naplno namočená v současné populární muzice. Jako výborný aranžér se podílel na nahrávkách Arcade Fire, Beirut, Grizzly Bear, ale i Pet Shop Boys a mnoha dalších. Své nové album Heartland, které slibuje už dva roky, je stále v nedohlednu, ale za to posluchačský národ zásobuje neutuchající řadou nosičů kratších stopáží. Záznam zatím posledního koncertu Final Fantasy v Praze, ze strahovského klubu 007 uslyšíte exkluzivně ve čtvrtek na Stagei Radia Wave od 19 hodin.


Stage

pondělí 13.7. 19:00 – 20:00: Martyn z festivalu Sónar 09
čtvrtek 16.7.  19:00 – 20:00: Final Fantasy z klubu 007


Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.  
Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online