ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave 10.8. a 13.8.

0 Redakce PLAY.CZ 6.8.2009

Set Tarase 3000 z Red Bull Music Academy na Sónaru 2009

(pořad Stage – 10. 8. 2009, 19.00–20.00)

Pokud bychom měli parafrázovat časopis Dazed & Confused, tak „v Rusku nenápadně klíčí velký klubový talent“. Tím, koho časopis takto označil, je producent, promotér a DJ, který stíhá obhospodařovat dva souběžné pravidelné večírky v Moskvě [Opa! Opa! a Odyssey (dříve Thriller)], které byly popsány jako doupata hudební zhýralosti s hosty, nad kterými fanoušek současné elektronické hudby jen olízne obě patra zároveň. Hráli už zde Diplo i francouzský electro minimal král Mr. Oizo. Anebo právě šéfík Gomma rec. Dmitry Ustinov alias Taras 3000, který sám své sety charakterizuje jako „opravdu nemocné disko, které je schopno vstřebat do sebe opravdu všechno“. Jeho živá show není pouhým koukáním do laptopu, ale za jeho zády mu dýchá kapela ve složení zpěv, kytara, klávesy, saxofon a klarinet, navíc podpořená RS7000 sekvencerem, samplerem, efekty a syntetizátory. Konkrétně na Sónaru se podíval hluboko do taneční historie a do hodinového setu vytáhl na povrch dlouho zakopaná disko monstra od Sister Sledge a přes techtle mechtle s Italo zvukem se nakonec dostal až k odkazům na soulového Motownu a k poctivé IDM elektronice poloviny 90. let v solidních středních tempech. Přesvědčte se sami na Stagei Radia Wave v pondělí 10. 8. od 19 hodin.

ČTVRTEČNÍ STAGE – Glasvegas z festivalu Benicassim 2009

(pořad Stage – 13. 8. 2009, 19.00–20.00)
Když rozšroubujeme obě části jména stále ještě rockových nováčků Glasvegas, tak se dobereme prazákladu kořenů této čtverky. Pochází ze skotského Glasgow a myšlenkami bloudí po bulvárech hazardního megadoupěte Las Vegas. Ne ale s pocity boháče, co neví roupy coby, ale spíše jako ztroskotanec, který se zde snažil v klopotném světě nalézt třpytku štěstí a po rozfrcaném večeru má dostatek času rekapitulovat svou dosavadní životní dráhu. Glasvegas uspěli loni se svou debutovou deskou, která odkazuje jak na zasněné zpětnovazebníky My Bloody Valentine, tak na slowcoreové romantiky Red House Painters nebo rané rozervance Verve. My si jejich aktuální formu otestujeme záznamem jejich koncertu ze španělského festivalu Benicassim na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 13. 8. od 19 hodin.

Stage:

pondělí 10. 8. – 19.00–20.00: set Tarase 3000 z Red Bull Music Academy na Sónaru 2009

čtvrtek 13. 8. – 19.00–20.00: Glasvegas z festivalu Benicassim 2009

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online