ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13840 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slovenská Ďatelinka v hudebním studiu ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 6.6.2011

Hostem druhého letošního dílu folklorního cyklu Zpěvem k srdci bude Ĺudová hudba Ďatelinka až ze slovenské Detvy. Koncert proběhne ve středu 8. června od 18.00 hodin. První hodina bude tradičně vysílána v přímém přenosu.

Ďatelinka znamená v překladu drobná luční rostlina. Tato Ĺudová hudba přijede do studia ČRo Ostrava až ze vzdálenější Detvy ležící u pohoří Poľana jižně od Nízkých Tater. Podnázev červnového dílu Zpěvem k srdci „Ej, Poľana, Poľana“ si autor vypůjčil z úvodních slov slovenské lidové písně „Ej, Poľana, Poľana, čos taká zoraná“.

Během přestávek mezi písněmi Ĺudové hudby Ďatelinka vyzpovídá autor cyklu a moderátor přímého přenosu Jan Rokyta uměleckého vedoucího a primáše souboru Ondreja Molotu.

Cyklus Zpěvem k srdci hostí pravidelně v tříměsíčních intervalech v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava známé soubory cimbálových muzik z České i Slovenské republiky. Koncerty, které jsou první hodinu vysílány v přímém přenosu, jsou zároveň přístupné veřejnosti. Vstupenku lze zakoupit na recepci Českého rozhlasu Ostrava v hodnotě 80,- Kč.

Přímý přenos mohou příznivci folkloru naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online