ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29321 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skvělí jazzmani spolu s klarinetistou Gabriele Mirabassim zahrají ve Studiu 1 ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 4.4.2016

Český rozhlas Ostrava přichystal pro své posluchače na středu 6. dubna jazzovou hudební lahůdku. Jedno z nevýraznějších českých jazzových seskupení Robert Balzar Trio vystoupí v rámci pravidelného cyklu koncertů v přímých přenosech ve Studiu 1 ČRo Ostrava. Hostem koncertu bude italský jazzový klarinetista Gabriele Mirabassi. Moderovaný koncert za účasti publika začne v 18:00 hodin.

Trio zkušených muzikantů tvoří Robert Balzar (kontrabas), Jiří Levíček (piano) a Kamil Slezák (bicí). Hudba tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standardů. Poslední dvě alba Discover Who We Are (2013) a Vuja-Dé (2014) nahrálo trio v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera. Masteringu se ujal mnohanásobný držitel Grammy Mark Wilder. Trio si často ke své spolupráci zve výrazné hudebníky, např. Dana Bártu (deska Theyories), Johna Abercrombie (deska Tales).

Na duben si trio naplánovalo turné s fenomenálním klarinetistou Gabriele Mirabassim. Tento italský hráč má na svém kontě desky s Enrico Pieranunzim, Marcem Johnsonem nebo Richardem Gallianem.

Přední kontrabasista české hudební scény, Robert Balzar, se narodil v Náchodě. Na české jazzové scéně samostatně působí od roku 1989. Skupinu pod vlastním jménem Robert Balzar Trio zakládá v roce 1998. Jiří Levíček je klavírista a skladatel původem z Brna. Po studiu na brněnské JAMU pokračoval ve studiu v USA a hrál ve známém One O´Clock Big Bandu. V Robert Balzar Triu působí od roku 2013. Kamil Slezák vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně – např. Boris Urbánek Band, FMQ. V současnosti je také členem kapel Druhá Tráva, Garcia a SWOMP. V Robert Balzar Triu působí od roku 2014.

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu. Koncert za účasti publika vysílaný první hodinu v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava bude zároveň ze Studia 1 živě přenášen na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu. Koncertem posluchače i návštěvníky na místě provede moderátorka ČRo Ostrava Kateřina Huberová.

Poslouchejte ČRo Ostrava online