ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13541 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Silvestrovský a novoroční program Českého rozhlasu České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 31.12.2013

Na Silvestra a Nový rok se vysílání Českého rozhlasu České Budějovice ponese ve svátečním duchu. Uslyšíte rozhovory se zajímavými lidmi, potěší koncertní záznamy ze Studiového sálu a navrch přidáme spoustu legrace.

31.12.2013 – Silvestr

5.00 Dobrý den z Českých Budějovic

Ranní  proud informací a hudby.

08.00 Silvestrovská Folková jíška Pavlíny Jíšové

08.30 Silvestr u Ivanky Deváté

Ivanka Devátá, herečka a autorka humorných fejetonů, sype veselé příhody jak z rukávu. Proto se setkání s ní právě v poslední den roku 2013 moc šikne. A pokud si snad při poslechu sem tam nevěřícně řeknete „tak to už je moc, tohle si vymyslela”, tak vězte, že nevymyslela. To je prostě Ivanka Devátá. Ostatně víte co teď po všech svých složitých životních peripetiích a nepovedených manželstvích sama o sobě říká? „Všichni věří, že jsem ze železa, že všechno zvládnu. A smutná skutečnost? Zvládnu!“ Zveme vás na Silvestr u Ivanky Deváté.

09.00 Silvestrovské střípky z archivu

Také se rádi vracíte k věcem, co se povedly? I když se povedli třeba už hodně dávno a aktéři onoho povedení už dávno nejsou mezi námi? Je to vlastně princip mnoha filmů pro pamětníky a my si jeden takový rozhlasový připomeneme na Silvestra. Ve střípcích z archivu se zatřpytí rozhlasový redaktor Jaroslav Klíma a rovnocenným partnerem mu v rozhovoru bude Boris Jachnin, novinář a filmový historik. Oba už na pravdě boží, oba ale skvělí, zábavní, oba pro vás na Silvestra v 9 ráno, stejně jako v roce 1999, kdy ale bylo všechno jinak. Mudrovat budou o všem, o čem se jen mudrovat dá. Tak si to 31.prosince nezapomeňte ráno v devět poslechnout.

10.00 Písničky pro radost

Dlouhodobě nejoblíbenější pořad Českého rozhlasu České Budějovice. Blahopřání k narozeninám, svátkům či svatebním výročím doplňuje kvalitní dechovka, především jihočeská.

12.00 Dechovky v akci

Sestřih tří koncertů z cyklu Podzim s dechovkou ze Studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice. Uslyšíte Keramičku, moravskou kapelu Túfaranka a Muzikanty z jižních Čech.

13.00 Hlasatel(ky) v akci

Své životní příběhy, zábavné historky i trapasy vyprávějí hlasatelé, které dobře znáte z obrazovek České televize: Marie Tomsová, Saskia Burešová a Alexandr Hemala.

 

14.00 Silvestrovská Fontána

17.00 Melodie podvečera

Pořad písničkových gratulací, přání a pozdravů, v němž zní nejoblíbenější melodie české populární hudby posledních 50 let. Do pořadu můžete telefonovat na číslo 386 355 444, posílat SMS na telefonní číslo 9077704 (ve tvaru: CB MP text).

19.00 O rok starší, ale s úsměvem

Každoročně na silvestrovský den chystáme humorná vyprávění, vzpomínky, historky. Pro úsměv, a ne jeden, jsme si zašli do herecké divadelní šatny – tedy do budovy Jihočeského divadla. Tentokráte jsme směle zaklepali na vstup do šatny dámské, odkud se ozýval smích. Kdepak, nechtěli jsme vidět to, co má oku zůstat ukryto, vstoupili jsme proto, abychom (vybaveni rozhlasovým mikrofonem) zaslechli něco z toho, co se v zákulisí povídává, když se zrovna nehraje. Vlídně nás přijali herečky Jihočeského divadla v Českých Budějovicích: Bibiana Šimonová, Jaroslava Červenková, Věra Hlaváčková a Lenka Krčková.

1. 1.2014 – Nový rok

5.00 Dobrý den z Českých Budějovic

Ranní  proud informací a hudby.

08.00 Folkový antikvariát Pavla Zajíce

08.30 Cesty

Víte, kde tráví dovolenou průvodci turistů. Tak právě to prozradí Václav Kabíček.

09.00 Dámská jízda

Hosty novoroční Dámské jízdy jsou dvě ženy, které si jdou za svými sny. Zatímco Jana Paraščincová, maminka šestiletého Lukáše, získala při svém premiérovém vystoupení medaile na domácí i evropské soutěži v naturální kulturistice, Zuzana Kolářová zase díky svým zkušenostem pomáhá handicapovaným lidem. S manželem se totiž stará nejen o čtrnáctiletého syna Toníka, ale i osmnáctiletou Pepinu, která je slepá. Dozvíte se například, kde Jana i Zuzana pro tohle všechno berou elán.

10.00 Písničky pro radost

Dlouhodobě nejoblíbenější pořad Českého rozhlasu České Budějovice. Blahopřání k narozeninám, svátkům či svatebním výročím doplňuje kvalitní dechovka, především jihočeská.

13.00 Kolo Štěstěny

Jednou jsi dole, jednou nahoře, zpívá se ve známé písničce Voskovce a Wericha. Už od dob antiky určuje náš osud nevyzpytatelná bohyně Štěstěna, jejíž kolo vynese jednoho k úspěchu a moci, druhého pak srazí do bídy a zapomnění. Poslechněte si pořad, inspirovaný jedním pozoruhodným nálezem na strakonickém hradu. O pojetí kola Štěstěny v kulturních dějinách bude vyprávět památkář Petr Pavelec.

13.30 Srdcem a rozumem proti nespravedlnosti světa

Rozhlasový dokument Srdcem a rozumem proti nespravedlnosti světa získal v roce 2013 hlavní ocenění 20. ročníku Ceny Rady vlády České republiky v rozhlasové kategorii za publicistické práce zaměřené na problematiku zdravotního postižení. Dokument autorek Ivany Pustějovské a Radky Kvasničkové je portrétem chartistky a sociální pracovnice Jiřiny Dostálové. Ta je vedoucí sociálních služeb Charity Šumperk, v mládí podepsala Chartu 77 a zažila mnohahodinové, policejní výslechy. Výhrůžek se nezalekla a neustoupila ze svých zásad, a jak sama říká, vždy měla potřebu se rvát za ostatní, stát si za svými názory a bránit nespravedlnosti. Právě tato tvrdohlavost ji přes různé životní peripetie přivedla do šumperské charity, kde se na prvním místě věnuje seniorům.

14.00 Minnesengři zase spolu

Záznam listopadového koncertu jihočeské folkové legendy Minnesengři k 45. výročí založení kapely. Mezi hosty a gratulanty nechyběli Žalman a spol., Nezmaři, Pavlína Jíšová a Adélka Jonášová, Vojta Zícha a Druhá míza či Jiří Smrž. 

15.00 Jižní Čechy a já

Ihned 1. ledna nabízíme malé ohlédnutí za starým rokem a zamyšlení nad rokem, který nás čeká. Zaposlouchejte se do druhého svátečního setkání tak, jak jsme ho zaznamenali v našem Studiovém sále. Hosty Ivany Šimánkové jsou sestra Angelika (ošetřovatelka Václava Havla), její bratr páter Adolf Pintíř a divadelník Víťa Marčík.

15.30 V náladě novoročního swingu

Přivítejte s námi nový rok na tradiční swingové vlně. O výběr písniček se postaral hudební dramaturg Jiří Kasal.

16.00 Zuzana Růžičková, cembalistka

Rozhovor se světoznámou cembalistkou Zuzanou Růžičkovou, která považuje za svůj druhý domov Jindřichův Hradec. Uslyšíte neobyčejný životní příběh ženy, která zažila koncentrační tábor i potlesk nejprestižnějších světových pódií.

17.00 Melodie podvečera

Pořad písničkových gratulací, přání a pozdravů, v němž zní nejoblíbenější melodie české populární hudby posledních 50 let. Do pořadu můžete telefonovat na číslo 386 355 444, posílat SMS na telefonní číslo 9077704 (ve tvaru: CB MP text).

18.00 Naděje

I dva roky po smrti ovlivňuje společnost prezident Václav Havel. Naděje spojuje trojici hlavních postav dokumentu Márii Pfeiferové. Jsou jimi slovenská herečka, diplomatka a politička Magdaléna Vášáryová, evangelický kněz a politik Zdeněk Bárta a fotograf Tomki Němec.

Přejeme příjemný poslech na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko a nebo živě na internetu budejovice.rozhlas.cz

Poslouchejte ČRo České Budějovice online