ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5474 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sabot na Radio Wave Live Sesssions

0 Redakce PLAY.CZ 11.6.2009

Hrají s maximálním nasazením a šíří svou hudbu po celém světě. Radio Wave Live Sessions tentokrát uvede kapelu Sabot, která vám od 20.00 hodin v karlínském Studiu A naloží instrumentální porci bass and drums. Přijďte se pohoupat do rytmu nápadité a energické muziky. Jestli si i přesto nenajdete čas, pusťte si přímý přenos včetně obrazu na www.wave.cz/koncert.

„Řeknete si: ‚Dva lidi a beze zpěvu – to bude nuda.‘ A šeredně se spletete. Sabot jsou asi nejkultovnější kapela, kterou jsme zatím na Radio Wave Live Sessions měli. Zavalí vás zvukem, nepředvídatelnými kompozicemi, nasazením, a to i přesto, že nedávno oslavili 20 let existence. Z Tábora se už vylíhla spousta důležitých českých kapel, světoběžníci Sabot se ale zrodili za oceánem a v Táboře se usídlili ex post. Zaplať pán bůh, chce se říct nejen nám, ale hlavně spoustě kapel, které ovlivnili, a bez kterých by minimálně neexistovalo ani neziskové kulturní centrum CESTA, o kterém nám na Radiu Wave vyprávějí i zahraniční hosté. Máte-li rádi třeba takové Shellac, prchejte včas na poslední předprázdninovou nahrávací session nebo koncert sledujte na našem webu,“
říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

Kapela vznikla v roce 1988 v San Francisku. Byla založena rytmickou sekcí (Chrisem Rankinem – basa a Hilary Binder – bicí) z punk-folkového tria FORETHOUGHT jako instrumentální bass and drums duo. Za svou dlouhodobou existenci absolvovala několik turné evropských i amerických a navštívila také např. Rusko, Pákistán nebo Čínu. Od 90. let zapustila kořeny v jihočeském Táboře, kde zároveň vede organizaci CESTA, zaměřující se na pořádání rozmanitých kulturních aktivit, a podniká spanilé jízdy do všech koutů naší planety.

„S živým přenosem již zkušenosti máme, ale jsme zvědaví na nové prostředí. Představíme skladby z minulých desek a těšit se můžete na zbrusu novou píseň. Určitě si pro Karlín připravíme něco speciálního. Do budoucna připravujeme knížku 20 let výročí SABOT s kompilací a DVD,“ říká Hilary Binder.

I jedna kytara je někdy moc. A toho jsou Sabot zářným příkladem. Je to dokonalá souhra basy a bicích. Za dvacet let existence vydali devět alb a na světě není mnoho míst, která by jako muzikanti nenavštívili. V roce 2008 jim vyšla v historii dvojice asi nejsyrovější deska Further Conversations.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na [email protected]  , protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 27. června od 20.00 hodin. O prázdninách si dáme malou přestávku, a na podzim zase pokračujeme!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.
Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.
Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online