ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29020 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

S nadějí i bez ní v Českém rozhlase Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 2.7.2013

V ostravském studiu v prvním prázdninovém měsíci vzniká v produkci Centra výroby Českého rozhlasu rozhlasová adaptace divadelní hry Tomáše Vůjtka S nadějí i bez ní. Za text, který vychází ze vzpomínek Josefy Slánské, vdovy po popraveném generálním tajemníkovi strany Rudolfu Slánském, získal Tomáš Vůjtek cenu Alfréda Radoka.

Velkých ovací kritiky se dostalo nejen režiséru Ivanu Krejčímu, ale také představitelce hlavní role Aleně Sasínové-Polarczyk. Na svém kontě má Cenu Marka Ravenhilla a nominace na Cenu Alfréda Radoka v kategorii inscenace roku a v kategorii ženský herecký výkon roku. Režie rozhlasové adaptace, která pracuje s dramaturgickou úpravou Evy Lenartové, se ujal Peter Gábor. Kromě Aleny Sasínové-Polarczyk a jejích dvou protihráčů v podání Davida Viktory a Jana Fišara, uslyší posluchači řadu dalších ostravských herců. Autorem scénické hudby, která dokresluje nejenom osobní drama hlavní hrdinky, je Marek Hoblík.

„Bylo obtížné najít klíč k převodu divadelních scén, pro něž je důležitý obraz, do výlučně zvukové podoby. Peter Gábor s mistryní zvuku Hanou Plecháčkovou hodně pracují s prostorem a se střídání dvou hlavních linií – vnitřního hlasu po všech stránkách tragické hrdinky a reálných situací. Finální práce na rozhlasové hře by měly být uzavřeny koncem měsíce,“ říká Eva Lenartová z Centra výroby Českého rozhlasu Ostrava. Výsledek pak nabídne rozhlasová dramaturgie posluchačům Českého rozhlasu v podzimních měsících.

S nadějí i bez ní_Alena Sasínová-Polarczyk_archív ČRo Ostrava S nadějí i bez ní_David Viktora a Alena Sasínová-Polarczyk_archív ČRo Ostrava S nadějí i bez ní_Jan Fišar_archív ČRo Ostrava S nadějí i bez ní_Peter Gábor_archív ČRo Ostrava S nadějí i bez ní_Vladimír Polák_archív ČRo Ostrava

Poslouchejte ČRo Ostrava online