ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9873 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rudy Linka Trio ve studiu ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 18.11.2011

V pondělí 21. listopadu vystoupí v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava nejznámější český jazzman Rudy Linka. Jeho Trio zavítá do studia v rámci evropského turné Area Code 212. První hodina koncertu bude vysílána živě.

Rudy Linka si jazz oblíbil už v mládí. Alba, kterými se nechal inspirovat, si tehdy půjčoval z americké ambasády v Praze a od dalších fanoušků jazzu. Na Pražské konzervatoři absolvoval v roce 1979 obor klasická kytara. Ve studiu ve hře na kytaru dále pokračoval, ale v zahraničí. Počátkem 80. let emigroval do Švédska. Tam absolvoval Stockholm Music Institute. Díky spolupráci s americkým baskytaristou Redem Mitchellem ho další kroky zavedly na bostonskou Berklee College of Music. Pak pokračoval ve studiu na New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval natrvalo. Výuce hry na kytaru se věnuje od roku 1989. V devadesátých letech pracoval jako hudební konzultant nejznámějších hudebních konzervatoří v USA, Evropě a v Kanadě. V polovině 90. let vydává ceněná alba „Czech It Out!“ a „Always Double Czech“, kdy první zmíněné bylo zvoleno německým časopisem JazzThing Magazine nejlepší nahrávkou roku. V roce 1998 získal ocenění „nejlepší kytarista“ od čtenářů Down Beat Magazine. Je prezidentem festivalu Bohemia Jazz Fest, který pravidelně od roku 2005 pořádá na náměstích některých českých měst, např. v Plzni, Praze, Českých Budějovicích či v Prachaticích.

Rudyho Linku v Hudebním studiu ČRo Ostrava koncertně doprovodí Peter Brendler na basu a Rich Huntley na bicí. Koncert, tradičně přístupný i veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. První hodina koncertu bude vysílána v přímém přenosu. Vstupenky v hodnotě 100,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách:
www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online