ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4918 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ringo Starr vzpomíná na poslední koncert Beatles

0 Redakce 3.2.2012

Britský zpěvák Ringo Starr propagoval v pondělí své nové album nazvané Ringo 2012 na britské rozhlasové stanici Sirius XM a při té příležitosti zavzpomínal na to, jak to bylo s koncem koncertní kariéry jeho kapely Beatles. Řekl, že prvotním záměrem bylo uspořádat na rozloučenou velký koncert pod egyptskými pyramidami. Měla to být tečka za existencí čtveřice.

Chtěli jsme, aby se náš poslední koncert uskutečnil pod egyptskými pyramidami anebo u kráteru sopky na Havaji. Vymysleli jsme úžasná řešení, ale nakonec jsme zahráli na střeše,“ vzpomněl Ringo Starr.

Poslední vystoupení Beatles se uskutečnilo na střeše londýnské centrály společnosti Apple Corporation 30. ledna 1969. V dubnu následujícího roku skupina oznámila, že definitivně končí.

Starr dodal, že mu bylo líto, že jej policie ze střechy nestáhla násilím. „Přijela s úkolem naše vystoupení přerušit. Já jsem začal ječet, provokoval jsem je a nutil je k tomu, aby si pro mě přišli a stáhli mě ze střechy dolů. Bylo by to skvělé ukončení naší kariéry, ale policajti se na mě vykašlali.

Policie koncert přerušila po dvaačtyřiceti minutách s tím, že jde o rušení veřejného klidu. Na hluk si totiž předtím stěžovali nájemníci okolních bytů i úředníci z okolních kanceláří.

JŠp