ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23686 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Říjnová výstava výtvarníka Štěpána M. Mareše

0 Redakce PLAY.CZ 15.10.2012

Říjnová výstava výtvarníka Štěpána M. Mareše k poctě Alfreda Kubina

V měsíci říjnu můžete ve Výstavním prostoru denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice zhlédnout výstavu kreseb malíře, básníka, patafyzika a nositele řádu La Grande Gidouille Štěpána Mikuláše Mareše k uctění památky starého mistra moderní grafiky Alfreda Kubina – čaroděje z Zwickledtu. Součástí výstavy jsou fotografie studentky Zlínské univerzity Nely Pazourkové.

Štěpán Mikuláš Mareš se narodil v Českých Budějovicích v roce 1943. Začínal jako malíř smaltu, keramik a propagační výtvarník. Absolvoval studia malby u Doc. Th. Pchálka a kresby u J. Halla. Od roku 1990 se věnuje volné tvorbě, zaměřuje se na kulturní hodnoty jednotlivých míst, které vedle výtvarného ztvárnění často doprovází i poetickými texty (např. Pařížský adresář I., II., III., IV., nebo Deník z Bretaně a Normandie).

Výstavu kreseb výtvarníka Štěpána Mikuláše Mareše a fotografií Nely Pazourkové můžete ve Výstavním prostoru v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 navštívit do konce října v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online