ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Říjnová výstava maleb studentů umělecké školy sv. Anežky v Českém rozhlase České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 27.9.2013

V říjnu můžete ve výstavním prostoru kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice navštívit výstavu studentů oboru Užitá malba českokrumlovské střední umělecko-průmyslové školy sv. Anežky. Uvidíte rozmanitý výběr studentských prací, převážně z oboru malby – oleje, akryly i tempery. Nepropásněte vernisáž v úterý 1. října v 17 hodin.

Výstava představuje výběr několika studentských prací rozmanitých tematicky i formálně. Jednotícím prvkem všech prací je zároveň i to, co je odlišuje. A to je osobitý tvůrčí způsob zpracování, formální dokončenost prací, řemeslná zručnost. Právě takovýto způsob práce je na oboru během studia rozvíjen a podporován.

Tematický rozsah školních prací zabírá širokou škálu námětů od portrétu, figurativní malby, přes zátiší, interiér, krajinomalbu až k abstrakci. Součástí náplně studia jsou i ilustrace, malířský design, kopie historických obrazů, návrhy výtvarného řešení interiérů apod.

Obor Užitá malba je jedním ze sedmi oborů Střední umělecko-průmyslové školy sv. Anežky České. Cílem studia na oboru je kromě všeobecného vzdělání i prohloubení výtvarného talentu žáků a získávání schopností a dovedností z oblastí soudobých i historických malířských postupů.

Výstavu můžete navštívit v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou do konce října. Těšíme se na vaši návštěvu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Výstava ČRo ČB - L. Krejčová, Květ, olej Výstava ČRo ČB - J. Šárová, Kubistické variace, olej

Výstava ČRo ČB - pozvánka

Poslouchejte ČRo České Budějovice online