ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24444 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Revoluční počin – Rádio Dechovka

0 Redakce PLAY.CZ 15.7.2009

V úterý 7. července 2009 zahájila prostřednictvím multimediálního serveru PLAY.CZ své zkušební vysílání nová internetová rozhlasová stanice Radio Dechovka. Jde o unikátní projekt, který v České republice nemá obdoby. Dokázal to i nebývalý zájem uživatelů, který hned druhý den po startu vysílání vyslali Rádio Dechovka mezi TOP 10 českých rádií na PLAY.CZ.

„Dechová hudba je velmi specifický a přitom u mnoha lidí oblíbený žánr, kterému se na českém trhu prakticky nikdo nevěnuje. Nelenili jsme a vzali to hezky od podlahy, protože chceme být v této oblasti opravdu dobří. Startovat jako první české dechovkové radio je pro nás velkou výzvou,“ říká Roman Culek, provozovatel Radia Dechovka. Nová stanice nabízí od 7. 7. 2009 hudební koktejl těch nejznámějších dechovkových a folklorních hitů, na jaké si lze vůbec vzpomenout. „Vždyť na kolik krásných písniček a melodií si vzpomene každý dospělý člověk. Je až neuvěřitelné, na jakou přehršel skladeb jsme při budování hudebního archivu narazili. Opravdu budete všichni mile překvapeni,“ dodává provozovatel stanice Roman Culek. Čtyřiadvacetihodinový hudební proud podle něj propojí pravidelné vstupy profesionálních moderátorů a časem Radio Dechovka nabídne i speciální programové prvky a pořady.

Radio Dechovka šíří své internetové vysílání v exkluzivní spolupráci se společností PLAY.CZ. Na www.radiodechovka.cz a www.play.cz jsou posluchačům k dispozici tři formáty. Vysoká kvalita (WMA 128 kbs) je vhodná pro uživatele vysokorychlostního připojení k internetu. Střední kvalitu (WMA 64 kbs) ocení lidé, kteří mají pomalejší připojení, nebo kupříkladu nemohou příliš zatěžovat podnikovou síť v zaměstnání. Nízká kvalita (AAC 32 kbs) je pak určena pro poslech prostřednictvím mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení.

Internetové stránky Radia Dechovka na adrese www.radiodechovka.cz nyní vítají své návštěvníky jednoduchou webovou prezentací, která by se měla se startem řádného vysílání rozšířit.

Poslouchejte Radio Dechovka online