ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5264 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rekordu na Play.cz dosáhla Evropa 2

0 Redakce 3.6.2008

Rádio Evropa 2 si přes internet poslechlo téměř 9 tisíc lidí, v celé historii Play.cz jde o rekord.

V pondělí 2. června, v 9 hodin ráno si rádio na internetu naladilo přesně 8 941 posluchačů. Devátá hodina je moment, kdy končí Ranní show s Leošem Marešem a začíná Afterparty s Liborem Boučkem. Poslechovost Evropy 2 přes Play.cz navíc roste již delší dobu. Zlom nastal na jaře tohoto roku, kdy se průměrný počet posluchačů v ranních hodinách zvedl z 5,5 tisíce na 7,5 tisíce.

„Letos na jaře Evropa 2 představila nové webové stránky a zároveň došlo k úpravě programu. A internet je velmi přesný, co se týče měření zájmu, takže aspoň vidíme, že se změny opravdu ujaly,“ říká Jasna Sýkorová, tisková mluvčí Evropy 2. „Okolo osmé až desáté hodiny je navíc ve studiu Evropy 2 dost živo. Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým se vydávají zpátky do minulosti (rubrika Zpátky do minulosti, pozn. red.), přetahují se s Liborem Boučkem o mikrofon – málokdy skončí opravdu přesně v 9 hodin, jak by správně měli, a ve studiu se objevují zajímaví hosté. V pondělí 2. 6. to byli například Jiří Zonyga a Ondřej Ruml ze soutěže X Factor,“ dodává Sýkorová.

„Nárůst poslechovosti přes internet zaznamenáváme u všech rádií. Nejde o taková dramatická čísla jako u Evropy 2, ale posun nahoru je znát a v květnu dosáhl historického maxima téměř 34000 lidí, kteří poslouchali v jednom okamžiku rádia na Play.cz. Skoro bych řekl, že je tento rok pro internetová rádia průlomový,“ říká Martin Albrecht z Play.cz.

Poslouchejte Evropu 2 online