ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6226 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rekonstrukce režie hudebního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 6.2.2015

Režie hudebního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava se po téměř dvaceti letech dočkala rekonstrukce, která ji vrací mezi špičku. Plně digitální technologie od firmy Studer, která se stala základem koncepčního řešení, je používána také v pražských nahrávacích studiích Českého rozhlasu.

Předmětem rekonstrukce byla od října 2014, bez přerušení provozu, režie komplexu hudebního studia. Původní analogová technika, založená na mixážním pultu Soundcraft Sapphyre a 24-stopém záznamu ADAT na kazety VHS, byla nahrazena moderním a osvědčeným mixážním pultem Studer VISTA 5M3, který představuje špičku v oboru.

Pro záznam a editaci je použit systém SEQUOIA, který je spojen s technologií Studer VISTA rozhraním MADI se zajištěným záložním záznamem. Součástí nového technologického nábytku je i prostor pro umístění externích zařízení. Analogové a AES/EBU přípojné body jsou přivedeny ze stojanu, umístěného mimo prostor studia, na panel, který je vestavěn do akustiky. Do stejného panelu jsou pak přivedeny také vstupy a výstupy externích zařízení, což zajišťuje potřebnou variabilitu propojení. Nová technologie dovoluje navíc přípojné možnosti významně rozšířit a tím otevřít i nové možnosti v ozvučení studia pro živé nahrávky a koncerty.

Studio 1 Českého rozhlasu Ostrava je místem, kudy kráčely hudební dějiny. V době svého vzniku (1937) bylo technicky nejkvalitnějším hudebním studiem v celém tehdejším Československu. Studio během své existence hostilo prakticky všechny hudební žánry v podání předních umělců a těles.

Poslouchejte ČRo Ostrava online

Mixážní pult Studer VISTA 5M3_Režie 1 ČRo Ostrava