ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9366 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Reggae klub Radia 1 = 18 let ON AIR

0 Redakce PLAY.CZ 6.3.2009

„Nějakým technickým zázrakem se stalo, že i na oldskoolovém rozhlasovém přijímači v kanceláři občanského sdružení Reggae klub šlo naladit fascinující pirátskou stanici, která hrála ale úplně jinou muziku, než na kterou jsme doposud z rádia byli zvyklí.
Chvíli trvalo, než jsme zjistili, kde tahle stanice sídlí a asi dva týdny jsme sbírali odvahu, než jsme vyrazili na osudovou první návštěvu.

Popravdě řečeno, byla v nás hodně malá dušička, když jsme v Lodecké ulici číslo 6 zaklepali na ty správné dveře,“ říká DJ Kaya.

Uvnitř seděli Lenka Wienerová, Jirka Neuman, Richard Němčok a Vladimír Vintr.
„Dobrý den, my jsme z Reggae klubu a chtěli bychom u vás vysílat reggae,“ řekli takřka unisono prezident Karel Ctibor a výkonný tajemník Michael Pestl.

Po krátké debatě Lenka vyslovila památnou větu: “Tak přijďte v pátek o půlnoci, my si to poslechnem a pak se uvidí“.

O půlnoci z pátku na sobotu 8. března 1991 se na tehdejší frekvenci 92,6 FM poprvé rozezněla úvodní skladba pořadu The Dance of The Devil od UB 40, která je, mimochodem, znělkou Reggae klubu dodnes a následovala hodina plná adrenalinu pro vysílající a pozitivních vibrací pro přijímající….

V pondělí 10. března to bylo ještě horší než poprvé, protože oba pánové se šli zeptat, jak to s nimi vypadá. A opět to Lenka vyřídila během pěti minut: „… ale jo, bylo to dobrý, tak příští pátek přijďte už v jedenáct…“

Občanské sdružení Reggae klub už sice dávno neexistuje a i dvojice Karel a Michael se po třech letech společného vysílání v dobrém rozešla. Oba, tehdy ještě mladí muži 😉 prošli mediální reinkarnací a ve vysílání Radia 1 se s nimi můžete setkat jako se Strýčkem Míšou a Djem Kayou.

V pátek 6. března 2009 oslaví Reggae klub Radia 1 své osmnácté narozeniny!!!
Poslouchejte na frekvenci 91,9 FM nebo na www.radio1.cz od 23:00 hodin.

Další info o pořadu a jeho autorech najdete na:
http://www.radio1.cz/reggae/
http://www.radio1.cz/djkaya
http://www.radio1.cz/strycekmisa
a
http://www.radio1.cz/reggae/