ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8176 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Redaktoři Českého rozhlasu České Budějovice byli oceněni za pomoc památkám

0 Redakce PLAY.CZ 10.5.2013

Redaktoři Českého rozhlasu České Budějovice zabodovali v 16. ročníku novinářské soutěže Média na pomoc památkám, kterou společně vyhlašují Syndikát novinářů České republiky a sdružení Pro Bohemia s podporou Ministerstva kultury České republiky. Jsou při ní oceňována publicistická díla dokumentující péči o kulturní dědictví. Ocenění nazvané Prix Non Pereant se vyhlašovala ve třech kategoriích: tisk, rozhlas a televize.

V letošním ročníku soutěže Na pomoc památkám velmi silně bodoval Český rozhlas České Budějovice. Redaktorka Jitka Cibulová Vokatá obsadila stříbrnou příčku se seriálem o tvrzích na Písecku, Pavla Kuchtová získala čestné uznání za seriál o starých plovárnách a třetí místo v rozhlasové kategorii obdržel Filip Černý za cyklus Jihočeské kláštery.

„Porotci vyzdvihli, že jsem v době vrcholící mediální diskuse o církevních restitucích přišel s pohledem na církevní majetek, který do té doby ve veřejném prostoru chyběl. Chtěl bych v této souvislosti poděkovat pracovníkovi Národního památkového ústavu Romanu Lavičkovi, který se mnou objížděl jihočeské kláštery a bez něhož by to celé nevzniklo,“ dodává čerstvý nositel bronzové medaile Prix Non Pereant Filip Černý.

Seriál Filipa Černého posluchače zavedl do klášterů ve Vyšším Brodu, Bechyni, Jindřichově Hradci, Strakonicích a Třeboni a kromě historie se zabýval i spiritualitou řádů, které kláštery spravovaly.

Mimo to první místo v kategorii novinový článek putovalo do jihočeské redakce MF Dnes a první místo v kategorii internet získal písecký Institut pro památky a kulturu. Soutěž tak potvrdila, že jihočeská mediální scéna patří mezi špičku české regionální žurnalistiky.

Zástupci českobudějovického rozhlasu uspěli už v minulých ročnících soutěže. První ceny v kategorii rozhlas si opakovaně odnesla redaktorka Hana Soukupová a čestné uznání obdržela redaktorka Martina Toušková.

Smyslem soutěže je povzbudit a ocenit nejvýznamnější publicistické počiny, které apelují nejen na vládu, parlament, odborné instituce, ale i na občanskou veřejnost a probouzejí povědomí občanů o kulturní minulosti této země. Letos tak pošestnácté porota ocenila novináře, kterým není lhostejné kulturní dědictví.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Poslouchejte ČRo České Budějovice online