ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4678 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Radiu 1 startuje nový sobotní pořad Cluster

0 Redakce PLAY.CZ 6.4.2014

V sobotu 5. dubna na Radiu 1 startuje nový pořad nazvaný Cluster, za kterým stojí DJové a promotéři Mike.H a Not_me. Každou druhou sobotu uslyší posluchači Radia 1 ve dvou hodinách výběr převážně „odvážné“ elektronické hudby, která se nesnaží být podbízivá, ani za každou cenu trendy.

Mike.H je hudební nadšenec, DJ a promotér. Vkus mu zásadně formovala psychedelická rocková a raná elektronická hudba, a to především “kosmische musik”, neboli také krautrock, tedy experimentální rocková scéna západního Německa na přelomu 70. a 80. let. Nebojí se přiznat ani vliv trancu, který ve svých začátcích poslouchal. Jeho hudební záběr je široký, libuje si v ambientu, chytrém technu, ale i v bass music všeho druhu. Vše co má rád spojuje zásadní důraz na melodii a specifická atmosféra. Spolupořádá klubovky Seed a Mosaik, na kterých se například již představili Cid Rim, Kelpe, Ricardo Tobar, Norwell a další.

Not_me vystupuje na večírku Seed, který spolupořádá. Pouští psychedelické techno a atmosféričtější elektronickou hudbu. Má také v oblibě krautrockový styl a současný postrock.

Pořad Cluster vysíláme na Radiu 1 jednou za 14 dní v sobotu od 20 do 22 hodin. Další informace najdete na www.radio1.cz/cluster.

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online