ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24857 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Radiu 1 proběhne přímý přenos ze Spotlight

0 Redakce PLAY.CZ 9.11.2014

Radio 1 uskuteční ve středu 12. listopadu přímý přenos z klubové noci Spotlight. Ta se uskuteční v klubu Roxy/NoD v rámci multižánrového festivalu Struny podzimu. Na tomto minifestivalu talentů české i mezinárodní scény se představí Young Fathers, Xenia Rubinos, Taylor McFerrin a LAW. Přímý přenos začne ve 20:30 hodin, vedle koncertů nabídne i živé rozhovory s jednotlivými interprety.

Xenia Rubinos (US) je Brooklyňanka s karibskými kořeny, která spolu s bubeníkem a zvukovým kouzelníkem Markem Buccellim vytváří nebývale syrový zvuk, jen v duu s klávesami, elektronikou a bicími. Loňské debutové album zaujalo posluchače i média, magazín Pitchfork cení vysoko jak hudební a pěveckou složku Xeniiných tracků, tak texty, které otevřeně hovoří o frustracích ze světa i vztahů, aniž by ale rezignovaly na barevnost života. 

LAW (UK) je zpěvačka s citerou a laptopem, která vás zavede do tajemného světa, plného jemných a silných emocí. Její zdařilé debutové EP “Haters & Gangsters” potvrdilo správnost jejího originálního směřování k inovativní elektronické písni, která přes užití minimalistických beatů ctí hlas a melodii.

Young Fathers (UK) se dali dohromady v roce 2008 ve skotském Edinburghu, jedná se o tři rappery s velmi odlišným zázemím: Alloysious Massaquoi je Liberijec, Kayus Bankole má rodiče z Nigérie, zatímco ‘G’ Hastings je čistokrevný Skot. S pozoruhodnou a originální kombinací hiphopu, ve které najdeme i prvky triphopu nebo grimu, se již pevně ukotvili na špici dění, projeli řadu festivalů po celém světě od Creamfields přes Glastonbury po Rock for People.

Taylor McFerrin (US) je mladý multiinstrumentalista, beatboxer a producent z newyorského Brooklynu. Je na dobré cestě stát se co nevidět neméně inspirativním hudebníkem, jakým je jeho otec Bobby. Taylor absorboval jak to nejlepší z tradic amerického soulu 60. a 70. let, tak nejsoučasnější trendy a vše přetavil do originálního tvaru. Právě vyšlo jeho debutové album Early Riser u labelu Brainfeeder v distribuci legendárních Ninja Tune.

Na Spotlight se dále představí Katt & Da Fake Panda, Ian Mikyska & Friends a Floex v DJ setu.


Více informací o festivalu Struny podzimu a Klubové noci Spotlight najdete na www.strunypodzimu.cz.

 

czech_buildings
Partnerem Večera se Spotlight je Czech Buildings – ambientní a chill-outové byty;
www.czechbuildings.cz

Poslouchejte Radio 1 online