ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13418 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radiožurnál má nového hudebního šéfa. Bude hrát jinak?

0 Redakce 4.6.2012

K 1. červnu se novým hudebním dramaturgem prvního okruhu Českého rozhlasu stal Petr Král. Jedná se o první významnější krok k posunu dlouhodobě kritizované hudební dramaturgie Radiožurnálu.

Král nahradil na pozici hudebního šéfa Radka Sedláčka. Ten čelil kritice kvůli výběru i časté rotaci skladeb. Posluchači a odborná veřejnost se shodovali na tom, že Radiožurnál nedostatečně reaguje na nové trendy a hraje pouze velmi úzký výběr hudby. Pro představu, na konci minulého roku stanice uvedla, že do vysílání zařazuje necelých 900 titulů. Při takovém počtu se každá píseň v éteru opakuje nejméně jednou za tři a půl dne. Negativně byl za Sedláčka hodnocen i výběr interpretů a jejich titulů a přílišný důraz na výsledky testů oblíbenosti písní.

Už koncem května jsme zvýšili počet písní, které Radiožurnál hraje, a snížili tak jejich opakování. Teď se chystáme projít všechny hrané písně a posoudíme jejich vhodnost s ohledem na celkové zacílení Radiožurnálu. Během léta budeme hledat a postupně přidávat další tituly, aby hudební nabídka byla co nejpestřejší,“ přibližuje své nejbližší plány Petr Král. Hudební dramaturgie stanice by také měla začít více reagovat na programový obsah vysílání.

Jedenačtyřicetiletý Petr Král se v rozhlasovém prostředí pohybuje od roku 1991. Během této doby pracoval v rádiích Bonton, Evropa 2, Alfa, City, Blaník a Oldies. Kromě moderátorského postu zastával i pozice programového a generálního ředitele. V Českém rozhlase působí od roku 2010 – nejprve jako moderátor Ranního, později Odpoledního Radiožurnálu.

Český rozhlas 1 denně naladí více než 650 tisíc posluchačů a je čtvrtou nejposlouchanější stanicí v České republice. Koncesionářský poplatek platí přibližně tři miliony lidí. Na PLAY.CZ patří do desítky nejúspěšnějších rádií.