ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15562 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio1 bude vysílat zpravodajství z Festivalu francouzského filmu

0 Redakce PLAY.CZ 18.11.2019

Radio 1 bude v rámci 22. ročníku Festivalu francouzského filmu vysílat zpravodajský servis o festivalových novinkách a uváděných filmech. Pořad se bude na Radiu 1 vysílat ve všední dny v průběhu konání festivalu od 20. do 27. listopadu, vždy v 11 a 16 hodin.

Zpravodajský servis na Radiu 1 přinese aktuální informace z dění na Festivalu francouzského filmu, pozvánky na filmy a doprovodné akce. Vysílat se bude ve dnech 20. – 27. listopadu 2019 vždy v premiéře (v 11:00) a v repríze (v 16:00).

22. ročník Festivalu francouzského filmu se tradičně koná koncem listopadu. V Praze se na
francouzské filmy můžete vydat od 20. do 27. listopadu do Kina 35 Francouzského institutu, do

Lucerny, Světozoru a Edison Filmhubu. Festival se následně přemístí také do Brna, Českých

Budějovic, Hradce Králové a Ostravy. Festival uvede 50 filmů během 155 projekcí a v Lucerně ho zahájí předpremiéra komedie Nicolase Bedose Tenkrát podruhé, s Danielem Auteuilem, Fanny Ardant, Guillaumem Canetem a Doriou Tillier v hlavních rolích. Francouzský institut na zahájení uvede projekci Portrétu dívky v plamenech režisérky Céline Sciammy. Hlavní role v tomto netradičním historickém dramatu, který si odnesl cenu za nejlepší scénář v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes, ztvárnily známé francouzské herečky Adèle Haenel a Noémie Merlant.

Více informací o Festivalu francouzského filmu najdete na www.festivalff.cz nebo na www.radio1.cz.

Zpravodajství z Festivalu francouzského filmu vám přináší s lístkem z festivalu zvýhodněná bageta z Bageterie Boulevard. www.bb.cz

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM (Praha) a na 97,5 FM (Plzeň), dále také po internetu. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.