ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30329 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave zve po roce na Creepy Teepee

0 Redakce PLAY.CZ 7.7.2010

Kutná Hora opět přivítá unikátní hudební festival Creepy Teepee, který navazuje na loňský úspěch „nultého“ ročníku GASK Artfestu. Výjimečná hudební událost proběhne od 15. do 18. července na nádvoří a zahradě Jezuitské koleje, sídle galerie GASK. Radio Wave bude stejně jako loni u toho! Chybět nebude ani výtvarná složka v podobě Videokempu – přehlídky současného videoartu a afterparty v klubu Česká 1.

Letos se Creepy představuje jako samostatný hudební festival prezentující celosvětovou indie a experimentální hudební scénu. Už podruhé ho pořádá GASK, druhá největší galerie výtvarného umění v České republice. Tradičním se stává i místo konání. Přehlídka alternativních skupin se odehraje v historickém centru Kutné hory – blízko gotického chrámu sv. Barbory v prostoru Jezuitské koleje.

„V Creepy Teepee se konečně ztělesnil festival, který odráží aktuální dění na světové alternativní scéně. Nehraje se tady na nostalgii a ústupky mase, což je jediná cesta, jak pohnout se stále velkým dluhem, který vůči posluchačům české hudební festivaly mají. Objevovat nové nebo skutečně současné hudebníky pro české publikum nebylo nikdy silnou stránkou většinových pořadatelů. GASK a Creepy Teepee tuhle propast úspěšně zaceluje,“ říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

Creepy Teepee ve svém programu nabízí jména jako MOON DUO, TORO Y MOI, MALE BONDING, VIVIAN GIRLS, FORMER GHOSTS, THESE ARE POWERS, MEMORYHOUSE a mnoho dalších. Hudební požitkáři se mají určitě na co těšit. V rámci festivalu proběhne také šestý ročník outdoorové přehlídky současného videoartu Videokemp. Svá videa představí na třicet autorů v prostředí podobném klasickému stanovému kempu.

Radio Wave vám ve vysílání a na svých webových stránkách zprostředkuje čerstvé informace, rozhovory s hudebníky, profily a reportáže. V pátek 16. července se tým Radia Wave přesune do Kutné Hory. Exkluzivně vám od 13 do 17 hodin budeme přenášet Odpolední session.

Vše o festivalu naleznete na wave.cz a creepyteepee.cz.

16. července Radio Wave vysílá Odpolední session z Creepy Teepee živě!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).

Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na www.wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online