ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26923 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave živě z karlínského studia

0 31.8.2006

První přenos živého koncertu z karlínského studia A Českého rozhlasu se uskuteční v neděli 3. 9. 2006 od 20:00 na vlnách Radia Wave. Pořad Grundfunk s DJ Maceem a Martinem Mikulášem obsadí Armáda špásu kapely J.A.R.

Seskupení kolem Romana Holého, Michala Viktoříka a Oty Klempíře chystá rozjet akci, která by měla proběhnout za obecného veselí, srandy i špásu. Ke ztrátám na životech, jak doufáme, nedojde. Český pop tato skupina pohřbila již dávno. Velení akce se ujal Michael V, přezdívaný Velký Velitel. Tajnou zbraní této armády je údajně Superpéro, tím prorazila v hitparádách i na žebříčku prodejnosti.

Historicky prvními účastníky tohoto projektu Radia Wave může být každý díky soutěži o lístky na živé vystoupení J.A.R., která probíhá na vlnách Českého rozhlasu 4. Podrobnosti ve vysílání a na webových stránkách www.wave.cz.

Pro J.A.R. to nebude první živé vystoupení v rámci rozhlasového přenosu. Jak prozradil Radiu Wave Roman Holý, nedělní koncert, vysílaný v rámci pořadu Grundfunk, bude pro kapelu již třetím nebo čtvrtým takovým počinem. Romanovým hobby to ale rozhodně není. Pro něj tyto koncerty jsou spíše jistou dávkou zkoušky. „Rozhlasově přenášené koncerty jsou pro nás jiné, protože se při nich vždycky dozvíme, jak otřesně umíme hrát. Spousta neumětelů se totiž v běžném koncertním mumraji ztratí, kdežto tady je to slyšet.“ Roman Holý nakonec srovnal hraní v rádiu k tomu, když někdo skočí nahý do trní.

J.A.R. si vždy připravují během koncertů výstupy a spontánně reagují jak na své fanoušky, tak sahají i do svých řad. Omezená kapacita studiových koncertů však nijak Romana nezastrašila. „Tahle skupina je neřízený vlak, u kterého nikdo do poslední chvíle netuší, co se uděje,“ uvedl doslova.
„Bude to pelmel, u kterého si namažeme chleba s máslem,“ slibuje Roman Holý. Nedělní útok Armády špásu uvede DJ Maceo a Martin Mikuláš.

Nalaďte si Český rozhlas 4 Radio Wave na frekvenci 100,7 FM v neděli 3.9. ve 20:00 hodin a uslyšíte živé vystoupení skupiny J.A.R. ze Studia A Českého rozhlasu v Karlíně.

Pro více informací kontaktujte:
Mgr. Ladislav Lindner-Kylar, ředitel ČRo 4, [email protected], tel. 22 155 2300
Petra Schubertová, produkční, [email protected], Tel: 22 155 2348