ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4923 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave slaví 8. narozeniny!

0 Redakce PLAY.CZ 14.1.2014

ACTRESS (UK), RUDI ZYGADLO (UK), INK MIDGET (SK), FNTM (CZ), LUNCHMEAT VISUALS

18. 1. 2014 / 19:00

Radio Wave oslaví své 8. narozeniny 18. ledna v pražské MeetFactory a opět ve spolupráci se Stimul festivalem. Jako obvykle nabídne domácímu publiku výběr z toho nejčerstvějšího na dnešní progresivní hudební scéně – tentokrát s důrazem na inovativní podoby současné klubové hudby. Program této speciální výroční události vsází na dvě zahraniční hvězdy a také domácí zástupce.

Actress official BW 1

Prvním gratulantem bude kultovní ostrovní producent Actress, který patří už půl dekády k nejsvéráznějším pokušitelům ostrovního klubového zvuku. Darren Cunningham, jak zní vlastní jméno tohoto producenta, se ve svých třech dosavadních kritikou oceňovaných albech zabýval svébytnými interpretacemi techna a dubstepu, které prokládá působivými ambientními sekcemi s (pop)kulturními odkazy. Actress je hlavou labelu Werkdiscs, na kterém se potkává řada jeho klubových souputníků jako Zomby nebo Lukid; se svým avizovaným čtvrtým a závěrečným albem ale přesídlil na známou značku Ninja Tune. Actress se představí v tuzemské premiéře se svou svébytnou DJskou selekcí, která patří k nejoriginálnějším úkazům v současné elektronické hudbě.

Rudi Zygadlo credit David Richardson

Popřát se dostaví také klubový samorost a zpěvák Rudi Zygadlo s živým vystoupením a doprovodnou kapelou. Tenhle Skot s polskými kořeny a zálibou ve slovanské literatuře patří k nejoriginálnějším beatmakerům na kultovní elektronické značce Planet Mu – možná i proto, že jeho hudba nikdy nebyla jen o beatech. Krásně to ostatně předvedl na své druhé desce Tragicomedies, albu epických rozměrů, kde se potkává nejnovější klubová věda s klasickými motivy a intimním písničkářstvím. V roce 2013 byl navíc participantem významné akce Red Bull Music Academy v New Yorku, kam se podívá vždy jen několik nejnadějnějších muzikantů světa. Rudiho vystoupení bývají doopravdy jedinečná – což se svým ansámblem hodlá dokázat i na narozeninách Radia Wave.

Ostrovním vyslancům budou více než zdatně sekundovat zástupci česko-slovenské elektronické scény. Naše východní sousedy bude reprezentovat talentovaný mladík Ink Midget, který patří k největším objevům na hudební mapě střední Evropy posledních let a se svou produkcí rozkročenou mezi hip hopem a IDM se stačil blýsknout i na poslední desce Vladimíra 518. Domácí podoby současné klubové elektroniky zastoupí zlínský producent FNTM z labelu TyNikdy, jehož rozkývaná beatová směs osciluje na pomezí žánrů jako jsou grime, trap, UK garage a house.

O speciální vizuální projekce se postará kolektiv Lunchmeat. Radio Wave opět slibuje party na jakou se nezapomíná.

A co je nejdůležitější, vstupné v předprodeji vyjde jen na necelou stovku! SMS vstupenka v předprodeji za 99 Kč: smsticket.cz / 199 Kč na místě

18. ledna v MeetFactory (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5) už v 19:00.

Bližší informace o hostech najdete na wave.cz

LINE – UP:
19:00 otevření klubu
20:30 FNTM
21:30 Ink Midget
22:45 Rudi Zygadlo
00:00 Actress
+ DJs Radia Wave

Poslechněte si vybrané ukázky dvou hlavních hvězd 8. narozenin Radia Wave zde:

Actress – Boiler Room  http://www.youtube.com/watch?v=b4lEj9GFb0Y
Rudi Zygadlo – video  http://www.youtube.com/watch?v=8ixDKAtqo1E

Český rozhlas Radio Wave je digitální stanicí pro mladě smýšlející posluchače. Podněcuje k cestě od stereotypu středního proudu. Objevuje novou hudbu a zajímá se o aktuální kulturní i společenské dění. Pestrý, pečlivě sestavovaný playlist denního vysílání tvoří především elektropop, indie rock, kvalitní taneční a urban muzika. Denní proud pak doplňují žánrové pořady (funk, hardcore, hip hop, dub, world music ad.), jejichž autoři se na hudební scéně sami pohybují. Publicistické pořady Radia Wave mapují kulturu, architekturu, módu, cestování i společenské dění. Rozhovory, recenze a reportáže jsou po odvysílání na webu stanice ke stažení. Od ledna 2014 stanice připravila přehlednější i nabitější program. Radio Wave je šířené digitálně: v sítích DAB a DVB-T, na internetu, v mobilních telefonech, na satelitu, v IPTV a v kabelových televizích.

8.narozeniny RW_RWSF

Poslouchejte Radio Wave online