ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24119 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave slaví 5. narozeniny!

0 Redakce PLAY.CZ 3.1.2011

Nastal čas na slavnostní večer plný hudby a zajímavých projektů. Vše proběhne 15. ledna v MeetFactory! 5. narozeniny si užijete s kapelami, které znáte z našeho playlistu, projekcemi a divadlem! Nezáleží na tom, jestli jste slyšeli první tóny našeho vysílání v éteru, našli si k nám cestu později nebo jestli k vám náš signál dorazil až v digitální etapě. Pojďme se společně bavit ve stylu Radia Wave!

Program začne přesně v 19.30 koncertem domácího projektu Dva. Po jejich nadžánrovém folku se roztočí slovenský Kolowrat, následován projektem Bene & Stratasoul. Nový projekt intelektuálního rappera Beneho aka Peťo Tázoka tak s námi uslyšíte v pražské premiéře! Koncertní show zakončí elektro-noise smršť francouzského dua dDamage. Následně můžete (co vám síly stačí) oslavovat do ranních hodin s djským týmem Radia Wave v sestavě Jakub Joshua Johánek, Blue, Iva 8bitová, Karel Veselý, Maceo, Viktor Mašát, Tomáš Oravec a Jarda Petřík.

Celá oslava nebude zdaleka jen o hudbě! V druhém sále na vás čekají přehlídky studentských filmů iShorts a občanského sdružení Inventura a spolek Radio Ivo svérázně převede rozhlasovou hru do scénické podoby. Zástupci Red Bull Music Academy připraví infosession k následujícímu ročníku a připraveny jsou i projekce videodokumentů, záznamů a reportáží z koncertů s Radiem Wave spojených.

Seznamte se s naším týmem a staňte se součástí přímého přenosu celého večera z improvizovaného studia! Jestli nemůžete přijít, sledujte celou akci přes videopřenos na www.wave.cz/koncert. Přenosy koncertů budou ve vysílání doplněny o řadu rozhovorů s našimi dlouhodobými partnery a spřízněnými dušemi na kulturní scéně.

Zveme vás na narozeninovou oslavu zdarma! Satisfakcí pro nás bude vaše spokojenost!
Přijďte do půl osmé a zapojte se tak do soutěže a odneste si karton Red Bullu v batohu od Horsefeathers! Otevíráme v 19 hodin!

Ve vysílání ale slavíme už celý týden! Od pondělí 10. ledna se Radio Wave věnuje každý den jednomu roku své existence. Připomeneme vám skladby z playlistu daného roku a poodkryjeme také zákulisí naší redakce.
Line-up:
Stage 1

19.00 / To nejlepší z Radio Wave Live Sessions (videoprojekce)
19.30 / DVA (CZ)
21.00 / Kolowrat (SK)
22.30 / Bene & Stratasoul (SK)
00.00 / dDamage (F)
Afterparty:
01.00 / DJ Blue (Drop Out / Radio Wave)
01.30 / DJ Jakub Joshua Johánek (Dubový High / Radio Wave)
02.00 / DJ Iva 8bitová a Karel Veselý (Scanner / Radio Wave)
02.30 / DJ Maceo a Viktor Mašát (Grundfunk / Radio Wave)
03.00 / DJ Tomáš Oravec (Cookin’ / Radio Wave) / DJ Jarda Petřík (WavetroniQ / Radio Wave)
Stage 2
19.30 / Red Bull Music Academy Infosession
20.30 / projekce filmů o. s. Inventura (host: Aleš Koudela)
21.20 / Radio Ivo (divadelní improvizace)
22.45 / projekce studentských filmů iShorts
23.45 / projekce hudebních videodokumentů Radia Wave

 

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online