ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6526 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave na Letní filmové škole

0 Redakce PLAY.CZ 14.7.2011

Filmový svátek s neformální atmosférou, neotřelými filmy, workshopy a hosty světového formátu proběhne mezi 22. a 31. červencem v Uherském Hradišti! 37. ročník Letní filmové školy je ve znamení filmového ráje, do jehož středu se dostává samotný divák. Jsme jeho mediálním partnerem a také patronem klubu Mír! Po celý týden se můžete vlnit v rytmu Radia Wave s našimi DJs a užít si slam poetry a divadelní improvizaci Radia Ivo.

Opouštíme omezené prostory studia, které jsou pro volnomyšlenkářství a přelétavé múzy poněkud stísněné, a letíme oslavit léto do klubu Mír v Uherském Hradišti. Každý večer rozjedou DJs hudebních sety ve stylu Radia Wave. Začínáme ve 23:00 a party končí až v brzkých ranních hodinách. Nebude to ale jen o hudbě! V sobotu 23. července vás pobaví nekonformní soutěžní klání ve slam Poetry a ve středu 27. července svérázně převede rozhlasovou hru do scénické podoby divadelní spolek Radio Ivo.

Díky dramaturgii Letní filmové školy můžete každým rokem konzumovat lahůdky světové i domácí kinematografie. Letošní ročník už své karty odkryl a jako dvě velká lákadla světové filmové scény přitáhl Aki Kaurismäkiho a Emira Kusturicu. Svou účast potvrdil také významný thajský režisér Apichatpong Weerasethakul. Výběr však nekončí u zavedených jmen, festival představuje také mladé nekonvenční tvůrce.

Program klubu Mír v režii Radia Wave:

Radio Wave DJ Sessions (od 23:00)

Pátek / 22. 7. / Veronika Mayerová (Modeschau) / Freddy Ruppert (Former Ghosts)
Sobota / 23. 7. / Jakub Joshua Johánek (Dubový High) / Petr Míkovec / Teamatique
Neděle / 24. 7. / Iva 8bitová (Scanner) / DJ Menšík
Pondělí / 25. 7. / Floex / Forest & Nikos p.K. (live act & dechové nástroje)
Úterý / 26. 7. / Giardis (WavetroniQ) / Sen.Off
Středa / 27. 7. / Blue Black (Drop Out) / Denoir
Čtvrtek / 28. 7. / Maceo (Grundfunk) / Craig Duncan (Friday Ripple)
Pátek / 29. 7. / Pavel Zelinka / Tomáš Hoyer (Dark Wave)
Sobota / 30. 7. / Tomáš Turek (Factory Radia Wave) / Jiří Špičák


Slam poetry

Sobota / 23. 7. / 22:00–23:30

Specifický fenomén v prezentaci a vnímání poezie a performance, který vznikl v 80. letech v Chicagu. Soutěžící, tzv. slameři nebo též slamci a slamice, vystupují s vlastní poezií a bez jakýchkoli rekvizit, jsou limitováni třemi minutami a hodnotí je porota náhodně vybraných diváků. Klání se bude odehrávat ve dvou kolech a na vás bude pozvané slamce a slamice řádně podpořit a vybrat nejlepšího! Pozvání přijali Jan Jílek, Bohdan Bláhovec, Monika Serbusová, Mirek Kynčl, Zuzana Švierčková, Martin Philippi a Honza Kistanov. Moderátorem soutěžního večera bude Bob Hýsek.

Radio Ivo
Středa / 27. 7. / 22:00–23:30

Představení divadelního spolku Radio Ivo staví na svérázném převedení rozhlasové hry do improvizované scénické podoby. Odreagujte se uprostřed filmového týdne také inteligentním humorem! Radio Ivo (Johana Švarcová – Kazety, Petr Marek – Midi Lidi a Marian Moštík) možná znáte z oslavy pátých narozenin Radia Wave v MeetFactory. Čekejte nečekané, normální příběhy ze života. Trojice performerů vás zavede nejen do divadelních sfér a rozhodně vás nenechá chladnými!

Podrobnosti o programu hledejte na aktualizovaných stránkách wave.cz a lfs.cz.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online