ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12336 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions

0 Redakce PLAY.CZ 7.9.2009

Radio Wave Live Sessions míří do Ostravy s kapelou MIDI LIDI

Po prázdninách opět vracíme na scénu naše pravidelné koncerty, tentokrát ve spolupráci s regionálními stanicemi Českého rozhlasu. Celé dva roky jsme přinášeli přední české alternativní skupiny z karlínského Studia A. Nyní vyrážíme za našimi mimopražskými posluchači. Na podzim se vám ukážeme ve třech regionálních studiích v Ostravě (září), Olomouci (říjen) a Plzni (listopad). Jako první se o vaši přízeň budou 26. září od 20 hodin ucházet MIDI LIDI. Okuste syntezátorový pop říznutý strojovými zvuky. Záznam koncertu uslyšíte v pořadu Stage 28. září od 19 hodin, kdy se na našich webových stránkách současně objeví i videozáznam z vystoupení.

„S MIDI LIDI jsem se poprvé setkal na prvním ročníku festivalu Sperm, kde trojice působila naivně veselým dojmem. Příjemné, ale na zadek mě jejich vystoupení neposadilo. To jejich koncert na začátek tohoto roku v klubu Retro byl zážitek jiného druhu. Nekompromisní elektro sice ztratilo velkou část bezstarostné veselosti, bylo ale nahrazeno elektro taneční razancí, ze které jsem se ještě delší dobu vzpamatovával. V současné době nemají na domácí scéně absolutně konkurenci,“ říká hudební redaktor Pavel Zelinka.

Brněnský elektronický projekt MIDI LIDI ve složení Petr Marek, Markéta Lisá, Prokop Holoubek, Filip Cenek, Magdalena Hrubá, VJ Kolouch vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume. Na svém kontě mají nezaměnitelnou desku Čekání na robota, která v sobě skrývá taneční rytmy a hodně možností, jak si je vykládat.

„Písně z alba Čekání na robota budou zřejmě v menšině, už delší dobu hrajeme na koncertech spíše nový materiál. Obsah nového alba však ještě není ze 100% ustálen, a tak možná budeme hrát i písně z třetího alba “Operace Kindigo!”, čtvrtého alba “Hospital u Blbých” či pátého alba “Ó,Kostarikó!” říká člen kapely Prokop Holoubek

Hrají elektronickou hudbu ve svébytném stylovém mixu, kterou lze pojmout z úplně jiných pozic, než z jakých vychází většina české scény. Trio MIDI LIDI je známé svou zvláštní atmosférou i ostrým zvukem doprovázeným odsekávanými zpěvy českých textů.

„Máme v Ostravě pár ortodoxních příznivců. Mají rádi Markétu a vždycky si na ni připraví nějakou kulišárnu, třeba v podobě cedulek s jejím jménem a srdíčky“ doplňuje Prokop.

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Dr. Šmerala 2, budova Českého rozhlasu Ostrava. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na [email protected], protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace.

Radio Wave Live Sessions Region Tour v sobotu 26. září od 20.00 hodin. Záznam koncertu uslyšíte v pořadu Stage 28. září od 19 hodin, kdy se na našich webových stránkách současně objeví i videozáznam z vystoupení.

Letos připravujeme také Olomouc s kapelou Noisecut a Plzeň s Anyway.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online