ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8042 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions – The Uniques

0 Redakce PLAY.CZ 20.4.2011

V roce 2008 vyletěli The Uniques do finále hitparády začínajících kapel Radia Wave Startér. Po třech letech budou také hosty koncertní řady Radio Wave Live Sessions. Vystoupí v klubu Mumie v Ústí nad Labem 28. dubna od 19 hodin. Svižný indie rock s prvky elektroniky a výrazným vokálem inspirovaný 80. léty si užijte přímo v klubu nebo prostřednictvím videopřenosu na wave.cz/koncert.

„V běžném provozu Radia Wave už jsme trochu unaveni kapelami, které se snaží znít jako někdo. Obzvlášť pokud se jedná o další stylizaci do indie rockové formy prosycené synťáky. Jenže ačkoliv z hudby The Uniques jsou na první poslech patrné podobné inspirace, mají naštěstí i něco navíc. To něco je umění napsat silnou píseň a náležitě strhujícím způsobem ji podat. Navíc se nám zdá, že je teď slovenská hudební scéna tak nějak podnětnější,“ říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

Myšlenka vzniku projektu The Uniques se zrodila před čtyřmi roky v hlavě Pišty Královiče. Ten kromě zpěvu v kapele hraje také na klávesy a kytaru. Sestavu dále tvoří Palo Javorník (bicí, zpěv) a Jakub Joštiak (basa, zpěv). The Uniques osvěžují československou hudební scénu a podle mnohých kritiků jde o nejtalentovanější slovenskou kapelu současnosti. A nic na tomto faktu nemění ani skutečnost, že členové The Uniques se během existence kapely přesunuli z Bratislavy do Berlína.

„Berlínska scéna nás v podstate zatiaľ neovplyvnila. Nás scéna ovplyvňovala málo aj na Slovensku. Mimo dobrých spojení s ľuďmi, ktorí v hudbe pracujú už dlhšiu dobu si na Berlíne momentálne asi najviac ceníme to, že nás nikto nezaraďuje do nijakej subkultúry a podobne, preto mám pocit, že veci na ktorých pracujeme sú najviac ‚naše‘ aké sme kedy urobili. Radi by sme v Mumii ‚otestovali‘ pár nových skladieb na poslucháčoch. V podstate prvý-krát naživo,“ vysvětlují The Uniques.

V létě minulého roku jim vyšla synthpopová deska „From the Dust“, kterou jsme posluchačům Radia Wave ve vysílání také představili. Sálá z ní harmonie a zvuky 80. let, silná rytmika 70. let a barvy a melodie let 60. To vše doplněné současným syrovým elektrem. Naživo vás zaujmou provokativním projevem a neuhlazeným zvukem.

„Sampler je pre nás nástroj tak ako gitara, basa alebo bicie. A nástroj je iba vec na dosiahnutie požadovaného výsledku. Ak máme v hlave niečo čo inými nástrojmi zahrať nemôžme alebo nevieme použijeme sampler. Výsledok je vždy rozhodujúci aj keď naživo to musí stále vyzerať akčne,“ říkají The Uniques.

Radio Wave Live Sessions, klub Mumie, čtvrtek 28. dubna od 19 hodin. VSTUP ZDARMA.

Adresa: klub Mumie, Velká Hradební 50, Ústí nad Labem
Přímý videopřenos: wave.cz/koncert
Více informací: wave.cz/rwls

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online