ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5865 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions : projekt Kazety

0 Redakce PLAY.CZ 10.2.2010

Koncertní řada Radio Wave Live Sessions míří poprvé do Pardubic. Svou audio-vizuální koncertní show tam rozjede projekt Kazety. Nebojte se, na vychutnání takové porce post-romantiky a dadaismu v chytlavém retro-převleku nebudete potřebovat své prachem zapadané magnetofony! Přijďte si tuhle avantgardní kapelu poslechnout naživo do pardubického Divadla 29,

27. února od 20 hodin nebo koncert sledujte virtuálně v přímém video-přenosu na www.wave.cz/koncert.

“Živě v éteru hrajeme poprvé. Naše zpěvačka má ale s rádiem docela bohaté zkušenosti (viz. její projekt Radio Ivo). Deska vyšla u brněnského labelu X Production začátkem listopadu, takže je to docela čerstvá záležitost. Na koncertě hrajeme kompletní obsah cédéčka, i když koncertní verze některých písniček jsou od nahrávky docela odlišné. Na druhou stranu máme na albu i pár kousků z úplného začátku Kazet (tenkrát ještě pod názvem Cassete). Třeba písničky ‘Belmondo‘, ‘Depilace‘ nebo ‘Necítím nic‘ jsme hráli už na našem prvním veřejném koncertě, který se mimochodem konal právě v Divadle 29 v Pardubicích v zimě 2008. Tenkrát jsme hráli v dolním baru, více méně pro kamarády a pár náhodných návštěvníků,” rozebírá VJ Schwarz.

Hudba skupiny KAZETY spojuje dravost kytarových riffů a nekomplikované klávesové melodie na rytmických podkladech. Tehdy ještě jako Cassete vznikly po rozpuštění kapely Undo v roce 2007. David Doubek (aka Ventolin) a zpěvačka Johana Švarcová si od té doby stihli změnit název, odehrát řadu koncertů a v intenzivní spolupráci s berlínským producentem Jayrope (podílel se již na zvuku Atari Teenage Riot, Arto Lindsay, Rechenzentrum,…) vydali koncem minulého roku eponymní CD u brněnského labelu X Production. Třetím faktorem, který dává koncertům Kazet audio-vizuální rozměr, je VJ Schwarz.

“Tentokrát bychom v Pardubicích chtěli zahrát s naším novým bubeníkem, což je asi ta nejčerstvější novinka. Uvidíme jestli to vyjde, protože ve hře je ještě jeho výlet do Japonska. Takže se sami necháme překvapit, jak to nakonec dopadne. Na jaro chystáme vydání desky remixů,” říká VJ Schwarz.

Davida Doubka můžete znát z klubů a festivalů pod jménem Ventolin. Je hyperaktivním sci-fi stvořením, které ovládá samplery a vzývá taneční démony skrze vokodérem prohnaný stařičký mikrofon Tesla. V projektu Kazety si pak přibral ještě kytaru. Svým zpěvem a texty dodává performerka, herečka a zpěvačka Johana Švarcová hudební stránce Kazet vzrušující podobu, která současně stojí na vzájemné souhře i kontrastu.

“Začínáme pomalu pracovat na novém materiálu. Bude to s největší pravděpodobností internetový release, zdarma ke stažení, i s obalem. Pár týdnů už taky máme videoklip k písničce Smutná. Je k vidění na našem myspace profilu, na YouTube a snad i v televizi, pokud se ho někdo odváží odvysílat,” doplňuje VJ Schwarz.

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Divadlo 29 – Sv. Anežky České 29, Pardubice. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na [email protected]  , protože kapacita prostoru je omezená. Na stránkách www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace.

Radio Wave Live Sessions v sobotu 27. února od 20.00 hodin.

V březnu vystoupí v karlínském Studiu A kapela Kolowrat!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online