ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions představí Noisecut

0 Redakce PLAY.CZ 8.10.2009

Posunuli jsme se o 100 km dál a čeká nás město voňavých syrečků, Olomouc! Nechceme být nevěrní českým luhům a hájům, ale zkusili jsme zabrousit i do slovenských vod. Vylovili jsme prvotřídní slovenský elektropop, kapelu Noisecut! 31. října od 20 hodin si je přijďte poslechnout do olomouckého studia Českého rozhlasu! Ti, co se do Olomouce nedostanou, nemusí smutnit. Myslíme na všechno! Koncert je k vidění na http://www.wave.cz/koncert.

„Takéto hranie je pre nás zaujímavé a poučné. Klubová atmosféra dokáže prekryť niektoré nedostatky, ale aj podarené detaily koncertu. Práve tie majú šancu vyniknúť pri komornejších koncertoch, alebo práve pri hraní do éteru. Pre kapelu je takéto hranie výzvou“, říká frontmanka Bet–Maj Sepja.

NOISECUT je elektropopová skupina z Bratislavy, která s přestávkami a změnami v obsazení kapely funguje od roku 2003. Vystupuje ve složení bicí (M), programming, basa (Losos) a kytara (Japonec) v čele s charismatickou zpěvačkou, která si říká Bet–Maj Sepja. V roce 2003 si sami vydali album Landscapes, na vlastní značce Popcorn Recordings. Druhé album Deň za dňom jim vyšlo v roce 2005 u vydavatelství Slnko Records. Po třech letech přišli s novým albem BLIIIZKO, které produkoval český producent Ecson Waldes, ale s radostí zůstávají věrní Slnku.

„Asi jste byli také svědky debat o tom, jak si po rozdělení federace vedou hudební scény u nás a na Slovensku. Často z tohoto, možná trochu nesmyslného porovnávání, vychází jako vítěz právě Slovensko. Rozhodli jsem se tedy zvát na naše Radio Wave Live Sessions i výběr z těch nejzajímavějších kapel a projektů našich nejbližších sousedů. Noisecut tak odstartují nepravidelnou sérii, ve které plánujeme třeba Kolowrat nebo Peťo Tázoka“, říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

„Bude to pre nás špeciálne hranie, takže určite do klasického Noisecut “menu” pridáme aj niečo špeciálne. Myslím že zaradíme niekoľko pomalších vecí, ktoré majú možnosť vyniknúť práve pri štúdiovom hraní. Náš playlist zostavujeme z nových ale aj starších vecí, takže v Olomouci určite zahráme aj naše obľúbené kúsky zo starších albumov,“ Bet–Maj Sepja.

I když by mohli být díky absenci angličtiny ochuzeni o zahraniční příležitosti, není tomu tak. Navzdory anglickému názvu kapely v písních uslyšíte slovenštinu. Věrnost mateřskému jazyku je pro skupinu spíš plus a navíc z úst zpěvačky zní až neuvěřitelně líbezně. Začínali jako instrumentální noise elektronická kapela. Odtud název, který svědčí o jejich vývoji. Od té doby udělali pár kroků jinam, ale zůstali své značce věrni.

„Náš posledný album už pomaly začína byť “old news” takže prirodzene sa začíname sústrediť na tvorbu nových kompozícií, z ktorých by mohli časom vzniknúť nové pesničky. Máme celkom slušnú predstavu o tom, aký by sme chceli vydať ďalší album, a s kým by sme chceli spolupracovať. Proces príprav však u nás trvá vždy trochu dlhšie, takže nechcem predbiehať. Teraz na jeseň pripravujeme nový singel a tiež klip, a teda čoskoro ho budete mať možnosť počuť aj vidieť“, ukončuje povídání Bet–Maj Sepja.

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Horní náměstí 21, budova Českého rozhlasu Olomouc. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na [email protected] , protože kapacita studia je omezená. Na stránkách http://www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace.

Radio Wave Live Sessions Region Tour v sobotu 31. října od 20.00 hodin.

V listopadu můžete sledovat Anyway v Plzni.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online