ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5504 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions – Magnetik

0 Redakce PLAY.CZ 2.3.2011

V březnu nelezte za kamna, ale vydejte se na koncert elektronických mágů Magnetik. 31. března se po delší přestávce opět vrátíme do karlínského Studia A v Praze. Do sálu vtrhne tahle dvojice hudebních průkopníků na vlně syntezátorů v 19 hodin. Pokud do ní nemůžete skočit i vy přímo na místě, dorazí k vám prostřednictvím videopřenosu na wave.cz/koncert.

Základ projektu Magnetik tvoří Moimir Papalescu a Peter Van Krbetz. Sestavu doplňuje tajemný SM24. Mají bohatou hudební minulost a vedle Magnetik je můžete znát i z jiných projektů. Hlavním motivem jejich tvorby je tajemné kouzlo jedinečnosti, k jehož dosažení rozhodně nepotřebují nejmodernější technologie. Spíše hledají nové způsoby, jak naložit s instrumenty z minulých desetiletí.

V rozhlasovém studiu jsme měli tu čest si zahrát v případě skupiny Moimir Papalescu & The Nihilists. Je to přece jen něco jiného než klasický koncert, člověk se musí úplně jinak koncentrovat. Ale považuji to za přínosné. Vždy se mi líbila atmosféra těchto záznamů, například BBC Sessions Johna Peela, takže tuto možnost vítám,“ říká Moimir Papalescu.

Téměř každý rok se nám představují s novým albem. První bezejmenná deska přenesla posluchače do retro sci-fi nálady. Druhé album „WELLS“ bylo spíše tematickou hříčkou a poctou H. G. Wellsovi a jeho Válce světů, kterou mělo také hudebně doprovázet. Třetí CD „LAJDANÝM“ z roku 2008 je pro změnu ambientním rozjímáním s podtitulem „Hudba je droga“. Poslední album „PROJEKTOR“ z roku 2010 míří jinam než všechny tři dlouhohrající předchůdci a jeho heslem je „Hudba je fantazie“. Bylo nominováno na cenu ANDĚL 2010 v kategorii elektronická hudba.

„Zkusíme zařadit co nejvíce skladeb z posledního alba Projektor, některé z nich zde tedy zazní v premiéře. Vystoupíme ve dvojici, já a Petr Van Krbetz,
který kromě saxofonu rozezní i svůj Moog prostřednictvím dechového
kontroleru. Zahrajeme také skladby, které na žádném CD nenajdete,“
objasňuje Moimir Papalescu.

„Momentálně se věnuji skupině Dioda Boy www.bandzone.cz/diodaboy, se kterou právě
dokončujeme první album a začínáme koncertovat,“
dodává Moimir Papalescu.

Radio Wave Live Sessions, Studio A, čtvrtek 31. března od 19 hodin. VSTUP NA AKCI JE ZDARMA.
Adresa: Český rozhlas Regina, Hybešova 10, Praha 8
Přímý videopřenos: wave.cz/koncert
Více informací: wave.cz/rwls

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.