ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29777 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Sessions – Ghostmother

0 Redakce PLAY.CZ 8.11.2010

Ve čtvrtek 25. listopadu, tedy tři dny před první adventní nedělí, se tým Radio Wave Live Sessions setká s posluchači a příznivci osobité hudby v budově plzeňského rozhlasu na multimediální show projektu Ghostmother. Spojením několika nadaných osobností vznikl zajímavě fungující celek z tak odlišných prvků, jakými jsou moderní elektronika a hudba 30. let. Přijďte do studia nebo sledujte koncert v přímém videopřenosu na wave.cz/koncert!

„Ghostmother a Radio Wave měli k sobě vždy blízko. Ať už jsme byli personálně
provázáni skrze eklektický um Tadeáše Haagera, nebo nás oslovovalo jejich
nekonvenční pojetí současných hudebních trendů s přesahy k vizuálnu,“
zdůvodňuje pozvání projektu Ghostmother do koncertní řady Radio Wave Live Sessions hudební dramaturg Tomáš Turek.

Ghostmother vznikli v roce 2007 kolem činorodého skladatele, zpěváka, multiinstrumentalisty a producenta Jiřího Buriana. Ten kromě svých sólových projektů Burian nebo Gregory Finn působí také v kapelách Southpaw, Republic of Two a Kapitán Demo. Spoluprodukoval alba svého otce Jana Buriana a letos také nový projekt zpěvačky Natalie Kocab. Koncertní sestavu Ghostmother doplňuje zpěvačka Klára Nemravová (ex Tata Bojs, Significant Other), Tadeáš Haager (scratche a sampler) a Mikoláš Růžička (zpěv, harmonium, klarinet a klavír). Kořením celkového zvuku je operní pěvkyně Hana Pecková.

„Všude, kam přijíždíme strašit, předvádíme směs elektra, opery, šansonu, videoartu a pomalého elektronického šramlu. Pro ty, kteří naši show již viděli, máme v plánu odehrát také tři nové kusy,“ láká Tadeáš Haager.

Kreativní těleso Ghostmother oprašuje staré hudební formy, jako již zmíněný šanson, a plynule navazuje na moderní prvky hip hopu a elektronické scény. Díky spojení zvuku s videoartem a dobovými kostýmy je lze také označit za pokračovatele zlaté éry kabaretu.

„Bereme chystaný koncert v rámci Radio Wave Live Sessions jako možnost zaměřit se více na hudbu než kdy předtím. Všechna předešlá vystoupení byla představeními, kabaretními show, ale tentokrát to bude opravdový koncert a ostatní složky, jako videoart, tanec a kouzla, ustoupí do pozadí. Velmi si vybíráme, v jakých prostorách vystupujeme, a baví nás přinášet moderní zvuk nebo naopak operu do prostředí, kde by to nikdo nečekal. Často se ale tak potýkáme s obtížemi. V klubech málokdo umí dobře nazvučit operní hlas a v klášterech zase budíme podřimující mnichy elektronickým bzukotem. Od studia Českého rozhlasu se ale dá očekávat, že bude připraveno na obojí,“ říká hudebník Tadeáš Haager.

Projekt Ghostmother na své debutové album sice teprve čeká, ale jeho členové za poslední roky natočili téměř desítku desek, skládali scénickou hudbu a vyprodukovali hodiny videomateriálu. Ještě předtím než zaměří svou energii právě na produkci alba Ghostmother, můžete jejich tvorbu posoudit naživo v rámci Radio Wave Live Sessions.

Radio Wave Live Session, budova Českého rozhlasu Plzeň, náměstí Míru 10, ve čtvrtek 25. listopadu od 19 hodin.
Vstup na akci je zdarma.

Přímý videopřenos: wave.cz/koncert
Více informací: wave.cz/rwls

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online