ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29723 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Session uvádí: Planety

0 Redakce PLAY.CZ 20.3.2014

Pravidelná koncertní série Radia Wave opět v Praze, tentokrát v klubu café V lese! Druhý z letošních koncertních setů současné české progresivní hudební scény představí slezskou indierockovou kapelu Planety. Jako support vystoupí Calvera.

Planety
Výborně přijatou debutovou desku Peklo, peklo, ráj, za kterou obdržela skupina hudební cenu Vinyla v kategorii objev roku 2012, si členové skupiny natočili sami a dodnes je zdarma ke stažení na webu labelu MMM. Planety zvukově čerpají inspiraci z amerických indie kapel, jako jsou Pixies nebo Sonic Youth, zakládají si ale na českých textech, které kombinují lokální poetiku Slezska s osobní zpovědí.

Calvera
Za názvem Calvera se skrývá kytarista Michal z kapely Fetch! – ve svém sólovém projektu ale ubral dvě struny, chopil se basy a svůj zvuk staví na základech z mocných basových riffů. Jeho hudba je strohá a minimalistická, očištěná od samoúčelných produkčních fines – zůstává jenom syrové sdělení. Debutové EP vydal v roce 2010, na regulérní desku se stále ještě čeká.

Radio Wave Live Session: Planety & support: Calvera
čtvrtek 27. 3. 2014 / 20:00
café V lese, Praha
VSTUP ZDARMA

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v Praze a v regionálních klubech. Za posledních šest let uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 5 kompilací, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, DVA, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, Kazety, Khoiba, Monika Načeva, Vladimir 518, Kittchen, Čokovoko, Bonus, Vložte kočku, Lesní zvěř a další.

Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Echo Live na Radiu Wave (čtvrtek a sobota od 21.00) a videozáznam je možné zhlédnout také na YouTube Radia Wave.
Poslouchejte Radio Wave online

planety RWLS_Planety