ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6477 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Session – LESNÍ ZVĚŘ

0 Redakce PLAY.CZ 18.9.2012

Radio Wave zve na čtvrtý z letošních koncertních setů současné české progresivní hudební scény. Doposud se na letošních Radio Wave Live Sessions představili rapper Bonus spolu s Karaoke Tundra, nekonvenční duo Čokovoko, anonymní lo-fi projekt Kittchen a math-rockové seskupení Vložte kočku. Jako další v sérii koncertů vystoupí v prostorách brněnského Domu umění Lesní zvěř.


čtvrtek 27. 9. / 20:00

Dům umění města Brna, Malinovského nám. 2, Brno

VSTUP ZDARMA

Brněnská kapela Lesní zvěř, která se na hudební scéně pohybuje už více než deset let, je často spojována s žánrem nu-jazz. Podle zpěváka Miloše Rejska ale skupina nu-jazz chápe jako východisko plné svobody, které se nenechává spoutat stylovými škatulkami a umožňuje nespoutaně využívat vlastní představivosti. Jádro kapely, která svoji vlastní hudbu popisuje jako „zážitkovou“, tvoří zmíněný vokalista Miloš Rejsek (Swordfishtrombones), klávesista Jiří Hradil a bubeník Martin Čech. Lesní zvěř se od počátku orientuje především na živé hraní, které vnímá jako svého druhu happening. Charakteristický zvuk kapely tvoří psychedelické klávesy a improvizované beaty, ve kterých se potkává downtempo, trip hop i jazz. Celkové vyznění skupiny pak doplňují spolupráce s multimediálními umělci (Federico Diaz, David Možný). Výsledkem je nadžánrová směsice, která stejnou měrou čerpá z živého hraní i z elektroniky a na české scéně zaujímá výsadní postavení.

„S Lesní zvěří spíš než koncerty děláme hudbu pro místa a na místě. V ambientním prostoru Domu umění v Brně, na koncertě pro Radio Wave, se pokusíme naplnit sebe a posluchače vlastní hypotetickou látkou, kterou proudí hudební vlny. Těšíme se!“ uvedl ke koncertu Miloš Rejsek.

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v karlínském studiu Českého rozhlasu v Praze a v regionálních klubech. Za poslední čtyři roky uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 4 kompilace Radio Wave Live Sessions, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, DVA, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, Kazety, Khoiba, Monika Načeva nebo Vladimír 518. Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Stage a video je možné zhlédnout také na webu wave.cz/koncert.

Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která oslovuje především mladé posluchače hudbou napříč nemainstreamovými žánry a sdílí s nimi zájem o aktuální hudební dění. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, sofistikovaný pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku. Signál vysílání Radia Wave je šířen na internetu, digitálně a v kabelových televizích.

wave.cz

Poslouchejte Radio Wave online