ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18737 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave Live Session – ČOKOVOKO

0 Redakce PLAY.CZ 25.5.2012

Radio Wave zve na druhý z letošních koncertních setů současné české progresivní hudební scény. Na prvním Radio Wave Live Session v tomto roce se v únoru představil kritikou oceňovaný projekt Bonus spolu s Karaoke Tundra.
Jako další v sérii koncertů vystoupí v pardubickém klubu Žlutý pes nekonvenční duo Čokovoko.

úterý 29. 5. / 20:00

klub Žlutý pes, Pardubice (Ke koupališti 62)

VSTUP ZDARMA

Čokovoko

Dívčí duo Čokovoko popisuje samo sebe jako „nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně“. První náznaky popularity přišly už v roce 2006, kdy dvojice začala publikovat svoje syrové skladby na internetu. Šablona tvorby Čokovoko byla už od začátku jasná – přes vykradený beat položit dva hlasy, které oscilováním mezi rapem a mluveným slovem deklamují vysoce nekorektní texty. Zatímco na debutovém albu Hudba z roku 2011 už se producentsky podepsal Tomino Kelar (MIDI LIDI), důraz na textové složce zůstává. Čokovoko tvoří slovní hříčky mnohdy vykloubené z významů, černohumorní optikou popisují peripetie běžného života a řeší především ženské otázky. Po vydání zmíněné debutové desky Hudba, která se mimo jiné dostala do úzké nominace ceny Vinyla v kategorii album roku, neúnavně koncertují a vybrušují svůj specifický styl do dokonalosti.

Rozhovor s Čokovoko na Radiu Wave k poslechu zde: http://www.rozhlas.cz/radiowave/session/_zprava/875490

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v karlínském studiu Českého rozhlasu v Praze a v regionálních klubech. Za poslední čtyři roky uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 4 kompilace Radio Wave Live Sessions, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, DVA, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, The Prostitutes, Kazety, Khoiba, Monika Načeva nebo Vladimír 518. V roce 2012 připravují organizátoři 5 koncertů, a to v měsících únor, květen, červen, září a listopad. Záznamy z koncertů budou odvysílány v pořadu Stage a video bude možné zhlédnout také na webu wave.cz/koncert.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která oslovuje především mladé posluchače hudbou napříč nemainstreamovými žánry a sdílí s nimi zájem o aktuální hudební dění. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, sofistikovaný pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Signál vysílání Radia Wave je šířen na internetu, digitálně a v kabelových televizích.

wave.cz

Poslouchejte Radio Wave online