ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23707 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Wave DJ Sessions

0 Redakce PLAY.CZ 30.11.2009

Předvánoční DJ Sessions Radia Wave odpálí 3. prosince v Paláci Akropolis hned dvě výrazná uskupení. Malá scéna od 22 hodin představí kolegy z Rádia_FM Dje Lixxe a Foolka, kteří předvedou experimentální samply, drum&bass a wonky styl. Na Divadelní bar se přisají naši hudební kritikové Aleš Stuchlý a Karel Veselý za pořad Scanner. Hity generující primitivní taneční slast? Zapomeňte! Ten večer nečekejte nic jiného než nekompromisní a vizionářské zvuky futuristické hudby ohně, jejíž žár je spalující stejně jako životodárný.

Malou scénu obsadí beatmaker Foolk, který je mistrem zvukového experimentovaní. Jeho hudba je barevným výletem do světa mikro-samplování, rozsekaných bicích a záměrného poškozování zvuku. Studiový producent aktuálně ukazuje, co znamená wonky styl. Jeho parťák DJ LIXX patří v současnosti mezi dj-skou špičku na slovenské drum&bassové scéně, na které působí téměř 10 let. Pohybuje se od nejexperimentálnějších poloh hraničících s IDM a ambientem, přes liquidfunk, až po energický zvuk neurofunku.

Hudební publicisté Aleš Stuchlý a Karel Veselý, známí coby propagátoři nových
hudebních směrů, se tentokrát představí jako dýdžejové Iva 8bitová a DJ
Menšík
. Ve čtvrtek 3. prosince budou v Divadelním baru servírovat ujetou taneční hudbu, defektní funk, sonické švihlosti i ketaminový dub a svým posluchačům popřejí:Happy New Ear! Od 22:00 až do ranních hodin budou znít současné mutace londýnského dubstepu a wonky, třeštivá osmibitová preludia, hip hop z budoucnosti, severské kombinace, psychedelické techno, čirý noise či duchařské zvuky hauntology.

3. 12. 2009 na Malé scéně a Divadelním baru Paláce Akropolis s Radiem Wave!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online