ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18753 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rádio StreetCulture se 16. září vrací do éteru!

0 Redakce PLAY.CZ 16.9.2013

James Cole, Strangers In The City, Oldřich Janota, Karel Mojžíš, Rafan nebo Sharkass jsou symbolem podzimního návratu DIY rádia StreetCulture do rozhlasového éteru! Po dlouhých dvou měsících letních prázdnin se opět hlásíme do služby!  Vyrazte k nám na Žižkov poslechnout si vysílání, podívat se na koncert, potkat zajímavé lidi, dát s nimi drink a probrat věci, které třeba mění svět anebo aspoň ovlivní vaše názory.

Posluchačům a našim fanouškům opět nabídneme každý den ve večerních hodinách minimálně jednu premiéru autorského pořadu, který formou rozhovoru, speciálního vystoupení, autorské improvizace anebo klasickým moderováním představí zásadní lidi, kteří ovlivňují naši kulturní a společenskou scénu.

Podzim přinese několik výrazných změn! Vysílání např. rozšíří pět nových pořadů: Be Yours, Demivoto, 12 palců, VOŠP dílna a Učíme se příběhy, díky nimž v éteru výrazně posílí rozhovory s hosty.

Samozřejmě stále pokračuje úspěšná série StreetCulture Session, která nabízí posluchačům (ke slyšení i k vidění) v prostorách StreetCulture na Žižkově zajímavé kapely a interprety z české i zahraniční hudební scény. Už na podzim se tak můžete těšit např. na Strangers In The City, Karla Mojžíše nebo Oldřicha Janotu.

StreetCulture se během své dvouleté existence stalo zásadním médiem, které se zaměřuje na alternativní scénu, pomáhá začínajícím interpretům a vychovává novou generaci hudebních a kulturních redaktorů a publicistů, rovněž ve spolupráci s jinými institucemi.

StreetCulture events

  • HOST VYSÍLÁNÍ 16. 9. dorazí do vysílání labelu Beatlife nově vycházející hvězda českého hip-hopu – mladá raperka Sharkass

  • HOST VYSÍLÁNÍ 17. 9. představíme nepřehlédnutelnou osobnost rock’n‘rollové scény Rafana, šéfa obchodu s oblečením Lucky Hazzard, tatéra, banjistu The Moonshine Howlers či kontrabasistu Queens of Everything, Bad Tones, Carlos and his Coyotes

  • HOST VYSÍLÁNÍ 23. 9. navštíví StreetCulture sprosťák českého hip-hopu James Cole a vystoupí jako host pořadu Heavy Artillery

  • KONCERT 1. 10. punkový akustický večírek bude ve jménu Just For Being: kapely, která se minulý rok zapsala do širšího povědomí kladně přijímaným EP Mistake In The Rules

  • KONCERT 4. 10. živě v rámci StreetCulture Session vystoupí úspěšný hudebník Bonus pod hlavičkou Karel Mojžíš, což je název jeho nového projektu

—————————————————–

Informace o StreetCulture

StreetCulture, o.p.s. byla zapsána u Městského soudu v Praze 7. listopadu 2012 a od 1. 5. 2013 převzala veškeré aktivity spojené s rádiem StreetCulture a nahradila stejnojmenné občanské sdružení. Od 1. 5. 2013 také začala provozovat prostory baru, odkud vysílá rádio a kde se pořádají koncerty, výstavy a workshopy.

Co je StreetCulture?

StreetCulture se zaměřuje na provozování internetového rádia StreetCulture a internetového magazínu www.streetculture.cz. Pořádáme také koncerty, výstavy, besedy, prezentace a workshopy a další vzdělávací, kulturní a volnočasové akce.

Čím jsme výjimeční?

  • Fungujeme na DIY (do it yourself) a dobrovolnickém přístupu, přičemž projekt,  jeho vedení a organizaci zajišťují profesionálové s mediální zkušeností.

  • Dáváme prostor mladým lidem, kteří si mohou vyzkoušet práci v rádiu, seznámit se s fungováním média ve všech jeho aspektech a pohybovat se v mediálním prostředí.

  • Nejsme virtuální internetové rádio. Máme prostory otevřené veřejnosti, v nichž najdete vysílací studio a kde pořádáme koncerty a další akce. Každý posluchač se k nám může přijít podívat, popř. se do našich aktivit zapojit.

  • Podporujeme komunity, zajímají nás specifické kulturní, názorové a lifestylové skupiny a subkultury, pro něž vytváříme platformu k jejich vlastní prezentaci.

  • StreetCulture je jediné internetové rádio podobného charakteru ve Střední Evropě.

 

Historie vysílání StreetCulture

StreetCulture začalo vysílat v březnu 2011 jako playlistové hudební rádio. Od března 2011 jsme do vysílání začali zařazovat první živé moderované pořady, vysílané z žižkovského studia. V říjnu 2011 jsme odvysílali první online přenos z koncertu v našich žižkovských prostorách (historicky první StreetCulture Session). Do dubna 2013 prošlo naším vysílacím schématem více než 35 původních pravidelných pořadů a v rámci série StreetCulture Session jsme uspořádali více než 80 online vysílaných koncertů. V současnosti vysíláme 25 pravidelných autorských pořadů, na jejichž realizaci se podílí přibližně 50 lidí.

—————————————————–

Vše podstatné najdete na našem webu nebo facebookovém profilu

www.streetculture.cz

www.facebook.com/streetculture.cz

Moderatori-poradu-krak-ve-studiu tym-streetculture-foto-archivSC

Poslouchejte StreetCulture online