ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Kroměříž slaví půl roku od startu vysílání

0 Redakce PLAY.CZ 13.6.2013

„Jsme si blíž“, tento slogan nové regionální Radio Kroměříž naplňuje již půl roku. Ve středu 12. června 2013 uplynulo přesně šest měsíců od zahájení vysílání stanice, která je informačně a programově zaměřena na kroměřížský region.

Radio Kroměříž úspěšně vyplňuje mezeru na místním mediálním trhu. „Našemu regionu se ostatní rozhlasové stanice věnují jen okrajově. My našim posluchačům nabízíme, troufám si říct, komplexní informace jak z hlediska zpravodajského, tak kulturně – společenského,“ vyzdvihuje přednosti nové stanice vedoucí programu Miroslav Karásek. „Spolupracujeme s městskými a obecními úřady,  kulturními institucemi, sportovními kluby, s policií, hasičským záchranným sborem i záchrannou službou a velmi operativně a rychle informujeme o aktuálním dění na Kroměřížsku nejen ve vysílání, ale i prostřednictvím sociálních sítí“.

Radio Kroměříž má na Facebooku téměř dva tisíce přátel, některé dokonce ze zahraničí. „Naši krajánci z Ameriky, Německa, Austrálie, Rakouska a mnoha dalších zemí vítají informace ze svého rodného kraje,“ vysvětluje Karásek s tím, že vybrané příspěvky si přečte až deset tisíc lidí. Vysokou návštěvnost mají také internetové stránky radia. Ty denně navštíví kolem tisíce zájemců o aktuální dění na Kroměřížsku.

„Kromě aktuálního zpravodajství z regionu denně posluchačům nabízíme řadu užitečných rubrik, mediálně podporujeme značné množství kulturních a společenských akcí a také zviditelňujeme regionální interprety, které jiná média ignorují. Chystáme také další prvky pro zatraktivnění našeho programu,“ vyjmenovává aktuální stav a plány do budoucna vedoucí programu Miroslav Karásek.

Radio Kroměříž připravilo v rámci svých půlkulatých oslav „tajemnou soutěž“, ve které mohou posluchači získat nemalou finanční hotovost, která se navíc bude kumulovat.

Radio Kroměříž začalo vysílat ve znamení dvanáctek, ve středu 12. 12. 2012 ve 12 hodin a 12 minut. Křtu ambiciozního projektu se zúčastnily známé regionální osobnosti, například finalistka soutěže Česko-Slovenská SuperStar zpěvačka Alžběta Kolečkářová, kroměřížská rodačka a propagátorka fitness Hanka Kynychová či finalisté soutěže Československo má Talent, holešovská skupina Segment.

Studio Radia Kroměříž se nachází na frekventovaném místě v kroměřížském Domu kultury mezi Restaurací a kavárnou Scéna. Kolemjdoucí tak mají možnost vidět moderátory bezprostředně během vysílání.

Radio Kroměříž si mohou posluchači pustit na internetových stránkách www.RadioKromeriz.cz.

„Snahou je samozřejmě vysílat také terestricky. Je to však technicky a časově náročné. Děláme vše pro to, abychom co nejdříve umožnili poslech i těm, kteří nás z jakéhokoliv důvodu nemohou poslouchat doma nebo v zaměstnání po internetu. Byli bychom rádi, kdyby se to podařilo do prvního výročí našeho vysílání,“ dodává s nadějí Karásek.

Radio Kroměříž

Poslouchejte Radio Kroměříž online