ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8042 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rádio Impuls zahajuje rok dobra

0 Redakce PLAY.CZ 5.1.2012

Rádio Impuls zahajuje rok dobra a chystá změny v éteru.

Praha, 4. ledna 2012: Nejposlouchanější rozhlasová stanice na českém trhu, Rádio Impuls, zahajuje rok 2012 rozšiřováním svých aktivit v českém rozhlasovém prostředí netradičním směrem. Po vydařené interní aktivitě, kdy si mezi sebou zaměstnanci rádia před Vánoci „posílali“ dobré skutky, chce stanice přenést radost z pomoci druhým do éteru i mimo éter. Nová iniciativa Rádia Impuls s názvem „Pošli to dál“ se snaží pomáhat vykouzlit úsměv na rtech těm, kteří to nejvíce potřebují. Nejúspěšnější rozhlasová stanice v České republice navíc od ledna přichází i s programovými změnami, které odráží aktuální proměny posluchačských potřeb a preferencí a současně přinášejí zjednodušení a zpřehlednění vysílání.

„Věříme, že optimistický pohled na svět přináší pozitivní výsledky a zlepšuje náladu v celé české společnosti. Proto jsme se rozhodli v dnešní době plné nejrůznějších starostí využít síly našeho média a přijít s projektem, který může být inspirací, nadějí a snad i radostí pro všechny naše posluchače a obyvatele České republiky,“ říká Karolina Šimová, marketingová ředitelka Rádia Impuls.

Hlavní myšlenkou nového projektu „Pošli to dál“ pro rok 2012 je snaha o posunutí tradičního pozitivního poselství stanice ještě o krok dále směrem ke konkrétním činům. Stanice tak chce prakticky naplnit to, co říká ve svých „úsměvových“ marketingových kampaních od roku 2006 (např. „Vyměňte si úsměv“, „Úsměv je všude“). Snahou je v roce 2012 vykouzlit skutečné úsměvy na rtech lidí, kteří pomoc a radost nejvíce potřebují.

Od 11. ledna 2012 Rádio Impuls začne vybízet své posluchače k tomu, aby posílali příběhy lidí ze svého okolí, kteří si pomoc opravdu zaslouží. Stanice pak nejenže některým z nich skutečně přímo v éteru jejich přání splní, ale navíc došlé příběhy představí na microsite, která je pro tento účel zřízena na webu www.impuls.cz. Tam budou moci posluchači nový příběh nejen přihlásit, ale také projevit svoji solidaritu či sympatie a aktivně se do pomoci ostatním zapojit.

„Snažíme se o to, aby vznikly jakési řetězy dobrých skutků. Proto jsme iniciativě dali název ,Pošli to dál‘. Každý, komu někdo prostřednictvím našeho projektu pomůže, se bude moci rozhodnout poslat svoji radost dál pomocí někomu jinému. Vše bude mít svoji odezvu jak na webu, tak přímo ve vysílání Rádia Impuls. Rádi bychom zvedli vlnu solidarity a porozumění, rozvířili debatu na téma mezilidských vztahů a dobrými skutky propojili a pozitivně nakazili celou Českou republiku,“ dodává Karolina Šimová.

Rádio Impuls vedle projektu „Pošli to dál“ připravuje i několik programových změn, z nichž vybíráme ty nejpodstatnější. Vzhledem k úspěchu hlavní zpravodajské relace „Sedm minut v sedm“ zavádí stanice začátkem roku 2012 druhé „velké“ zprávy ve 12:00, jejichž účelem je v prodlouženém čase obsáhleji informovat o aktuálních událostech dne. Zpravodajství v roce 2012 navíc stanice posiluje zařazením většího množství reportáží, anket, rozhovorů a glos, které své místo ve vysílacím schématu dostanou pravidelně ve 30. minutě každé vysílací hodiny.

„Cílem úprav programového schématu je celkové zpřehlednění a zjednodušení vysílání. Na jedné straně posílíme hudební složku a zahrajeme ještě více českých písniček, na straně druhé budeme dále rozvíjet kvalitu a důvěryhodnost našeho zpravodajství,“ vysvětluje Jiří Kőrber, programový ředitel Rádia Impuls.

Další novinkou v rámci programových změn je prodloužení a přesunutí publicistického pořadu „Partnerské Impulsy doktorky Laury“ z víkendového dopoledního času na páteční podvečer. Úspěšný pořad o sexu a partnerských vztazích současné přední odbornice na sexuologii Dr. phil. PhDr. Laury Janáčkové, CSc. se bude nově vysílat v pátek v 18:00 hodin, tedy ve stejném čase, kdy od pondělí do čtvrtka vysílá Rádio Impuls „Impulsy Václava Moravce“ a jeho délka bude celých 10 minut.

Poslední významnou změnou je nasazení nového zvukového obalu. Rádio Impuls do vysílání zařadí nové hudební jingly, nový zvuk dostanou zpravodajské relace (Zprávy, Počasí, Doprava 007), pořady Haló, tady Impulsovi a Fanda a jeho česká banda.

Hlavní programové změny na Rádiu Impuls v roce 2012

* Zavedení nového marketingově-programového projektu „Pošli to dál“.
* Přidání jedné české písničky do každé hodiny.
* Posílení zpravodajství a publicistiky – zavedení hlavní zpravodajské relace ve 12:00 hodin (ve všední dny) a posílení složky publicistiky v relaci o půl (ve všední dny 9:30 až 19:30).
* Přesun pořadu „Partnerské Impulsy doktorky Laury“ na pátek 18:00 hodin.
* Nový zvukový obal zpravodajství, pořadů Haló, tady Impulsovi a Fanda a jeho české banda a nové hudební jingly.

Poslouchejte radio Impuls online