ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio Hey a IRON MAIDEN stále hledají

0 Redakce 1.3.2007

Minulý týden se rozpoutalo na české a moravské hudební scéně doslova peklo. Zpráva o tom, že Radio Hey a legendární Iron Maiden společně hledají support pro červnový koncert v Ostravě se rozšířila nejen v rámci ČR, ale i ve světě.

Hudební servery i denní tisk si povšiml této jedinečné příležitosti pro rockové a metalové kapely, které mají odvahu zahrát si na jednom pódiu s heavy metalovými veterány Iron Maiden. Tahle zpráva se ale rozšířila i za hranicemi a například hudební server blabbermouth.net, který je spjatý se světoznámým vydavatelstvím Roadrunner Records jej zařadil mezi hlavní zprávy.

První přihlášení a ohlasy ze zahraničí
Ohlas hudebníků je veliký. Hlásí se i mnoho zahraničních kapel, mezi nimi i velmi známá jména jako Saxon, Leaves Eyes, Suidakra nebo Nocturnal Rites. Zájem o účast mají i kapely ze vzdálených zemí jako je Mexiko, Austrálie nebo Spojené Státy. Naše rozhodnutí a především přání samotných Iron Maiden je ale takové, že chceme pomoci hudebníkům především z tohoto regionu.

Přijímáme přihlášky od kapel českých a slovenských. Začínají chodit CD s reprezentativními nahrávkami a už teď se nám rýsují velmi zajímaví kandidáti. Je vidět, že se u nás bez problémů najdou skutečně kvalitní kapely zabývající se nekomerční tvrdou muzikou. I když třeba nemají smlouvu s vydavatelstvím nebo nejezdí celorepubliková tour. Právě jim mohou dát posluchači šanci změnit svoji hudební budoucnost.

Koho hledáme:
– mladou nebo i zkušenější kapelu/interpreta, která/ý hraje hudbu ve stylu hardrock nebo heavy metal, přihlásit se může každý
– kapelu/interpreta, která/ý se nebojí vystoupit na stejné stage jako legendární Iron Maiden, při jejich ostravském koncertě
– kapelul/interpreta, která/ý je schopen zahrát cca půlhodinový koncert (především vlastní materiál)

Co nabízíme:
– možnost zahrát si před jednou z nejslavnějších heavymetalových kapel – Iron Maiden, na stadionu Bazaly v Ostravě, 6. června 2007
– možnost prezentovat svoji hudbu a sebe na vlnách Radia Hey (Ostrava, Opava, Slezsko, Brno, Třebíč) a v pořadu Metalhey v době, kdy budou jednotlivý kandidáti představováni posluchačům

Jak na to?

Přihlášky a nahrávky od kapel a muzikantů budeme přijímat až do 31. března 2007. Nahrávku je potřeba zaslat na CD společně s vyplněnou přihláškou, kterou případní zájemci mají možnost získat na www.metalhey.com. Adresa pro zasílání je: Radio Hey, Šumavská 15, 603 00 Brno.

Z přihlášených nahrávek vybere odborná porota složená z hudebních publicistů, zástupců nezávislých hudebních vydavatelství a médií, zástupců pořadatelské agentury a také z několika skalních posluchačů Radia Hey ty úplně nejlepší (cca 15 – 20 nahrávek).

Ve finále už potom budou rozhodovat jen samotní posluchači a prostřednictvím sms budou hlasovat pro svoje favority. Hlasování začne 4. dubna a skončí 30. dubna 2007- Kapela nebo interpret s největším počtem hlasů získá možnost zahrát si na Bazalech před samotnými Maideny.

Kdo bude mít tu čest zahrát si na jednom pódiu s živoucími legendami, to se dozvíte 3. května ve vysílání Radia Hey Ostrava, Opava, Slezsko, Brno a Třebíč a také na www.radiohey.cz a www.metalhey.com .

Pro další informace sledujte www.radiohey.cz, www.metalhey.com a vysílání Radia Hey Ostrava a Brno. O průběhu klání tak budete průběžně informováni.

Poslouchejte Radio Hey online